GARMIN: NOWA APLIKACJA NAVIGON DLA iOS

Navigon 1_iOS

Garmin aktualizuje aplikacje Navigon dla iPhone’ów i iPadów. Zapewnia ona precyzyjną nawigację i szereg dodatkowych funkcji, takich jak dostęp do informacji z Wikipedii o interesujących miejscach w okolicy, możliwość udostępniania swojej lokalizacji wybranym osobom czy współpraca z samochodowym systemem audio.

Aplikacje nawigacyjne Garmina w wygodny sposób integrują informacje z Wikipedii o mijanych miejscach. Klikając na ikony wyświetlane na mapie, otrzymujemy dostęp do szczegółowych informacji o wybranym budynku czy miejscu. Użytkownik ma również możliwość przeszukiwania bazy danych Wikipedii w celu znalezienia interesujących go informacji.


Zobacz także:
GPS – AUDIO


Najnowsza aktualizacja rozwija również już istniejące funkcje społecznościowe, takie jak Foursquare czy Glympse.

Zintegrowana w aplikacji funkcja Foursquare udostępnia użytkownikom lokalizacje z sieci społecznościowej Foursquare i pozwala „zameldować się” u celu podróży. Teraz są one wyświetlane w widoku mapy, co znacznie ułatwia ich znajdowanie.

Funkcja Glympse umożliwia udostępnianie swojej lokalizacji przyjaciołom, rodzinie czy partnerom biznesowym, niezależnie od tego, czy korzystają z aplikacji na smartfonie czy po prostu przeglądarki internetowej. Odbiorcy są informowani poprzez SMS lub e-mail, a następnie mogą śledzić trasę użytkownika przez określony czas. Do podglądu na Glympse nie potrzebują żadnej specjalnej aplikacji – wystarczy przeglądarka internetowa. Lokalizacja jest udostępniana przez wybrany odcinek czasu – od jednej minuty do czterech godzin. Dzięki najnowszej aktualizacji możliwe jest dodawanie/usuwanie kontaktów lub zmiana czasu udostępniania lokalizacji w trakcie, gdy funkcja jest aktywna.

Dzięki możliwości przesyłania dźwięku przez Bluetooth, aplikacja zapewnia także lepszą integrację z samochodowym systemem audio. Wystarczy podłączyć telefon za pomocą Bluetooth do systemu audio, a głosowe wskazówki dojazdu będziesz wyraźnie słyszał przez samochodowe głośniki. Jeśli słuchasz również muzyki z iPhone’a przez głośniki samochodowe, aplikacja automatycznie wykryje to połączenie i wyłączy muzykę przed dostarczeniem wskazówek głosowych.

Ponadto, funkcja myTrends, bazując na naszych nawykach, automatycznie zapamiętuje częste i ulubione trasy oraz cele podróży. Następnie w konkretnych dniach i o danych godzinach przewiduje trasę bez konieczności wpisywania adresu docelowego przez użytkownika.

Garmin obniża ceny aplikacji nawigacyjnych (oferta dostępna do 8 kwietnia):
• Navigon Europe – 69,99 euro (zamiast 89,99 €);
• FreshMaps XL (aktualizacje map co 3 miesiące) – 19,99 euro (29,99 €);
• Traffic Live – 12,99 euro (19,99 €).