GENEWA 2013: DUNLOP POKAZAŁ KONCEPCYJNE OPONY

Tire 1_Shot SP

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie 2013 Dunlop prezentuje swoją pierwszą oponę klasy AA w Europie: Sport BluResponse AA. Opony mają najlepsze możliwe parametry w kategorii efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni w ramach nowego europejskiego systemu etykietowania opon.

Nowe koncepcyjne opony Dunlopa przeznaczone są do prac badawczo- rozwojowych i nie będą obecnie dostępne w sprzedaży. Sport BluResponse AA posłużą przede wszystkim jako podstawa do dalszego rozwoju ogumienia o najwyższych parametrach, które zostanie przedstawione w niedalekiej przyszłości, a także jako opony pokazowe.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


– Prezentowane opony AA spełniają najwyższe wymagania Unii Europejskiej w ramach systemu etykietowania opon, wprowadzonego 1 listopada ubiegłego roku. Dla Dunlopa etykiety oznaczają wyzwanie, jakim jest stworzenie sportowej opony o wysokich osiągach, spełniającej jednocześnie surowe wymogi wyżej wymienionej klasyfikacji. Sport BluRepsonse AA to dowód naszych dużych możliwości inżynieryjno- konstrukcyjnych, dzięki którym połączyliśmy sportowe właściwości opony z wysokimi osiągami na etykiecie – powiedział Sanjay Khanna, dyrektor zarządzający marki Dunlop.

Opony Sport BluResponse AA reprezentują duży skok technologiczny i osiągają najwyższe oceny w zakresie parametrów bezpieczeństwa i efektywności, oceniane zgodnie z systemem etykietowania opon w Unii Europejskiej. Opona skonstruowana w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie, stosowane przez Dunlopa w ogumieniu do motosportów, osiąga klasę AA bez kompromisów w zakresie sportowych właściwości. Szczegóły dotyczące konstrukcji i procesu produkcji tej opony mają poufny charakter.

W ramach nowego systemu etykietowania, opony Dunlop klasy AA osiągają najwyższe noty pod względem efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni. Oba czynniki są bardzo istotne w sportach samochodowych, bowiem większa efektywność paliwowa umożliwia pojazdom wyścigowym przejechanie dłuższego dystansu na mniejszej ilości paliwa, a dobra przyczepność na mokrej nawierzchni umożliwia utrzymanie się na torze nawet podczas deszczu.

– Opracowana przez nas technologia pozwala nam oferować doskonalsze opony, które mogą być używane nawet w trudnych warunkach podczas zmagań na torach wyścigowych – podkreślił S. Khanna.

Dunlop to marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company.