GENEWA 2013: HYUNDAI i20 WRC CORAZ BLIŻEJ STARTU

H 0_i20 WRC (1)

Hyundai Motorsport GmbH podjął kolejny znaczący krok w kierunku przyszłego udziału w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, pokazując na salonie samochodowym w Genewie najnowszą specyfikację modelu i20 WRC.

Hyundai szykuje się do swojego debiutanckiego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA w 2014 roku, który poprzedzi rok testów i badań zakończonych gotową specyfikacją i20 WRC. Pierwsza odsłona modelu miała miejsce we wrześniu, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, jednak zaprezentowana w tym roku wersja zyskała znaczące udoskonalenia zewnętrzne, nadwozia oraz zawieszenia.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Są one efektem współpracy pomiędzy centrum R & D Hyundaia w Namyang (Korea) i nowo powstałego centrum motorsportu Hyundaia w niemieckim Alzenau, kierowanego przez weterana WRC Michela Nandana.

Nowa specyfikacja Hyundai i20 WRC zawdzięcza swój wyjątkowy wygląd specjalnej grafice, łączącej charakterystyczny dla marki Hyundai niebieski kolor z innowacyjnym wykorzystaniem tradycyjnych koreańskich znaków Hunminjeongeum. Takie rozwiązanie, to połączenie emocji i dynamizmu WRC z koreańskim dziedzictwem marki Hyundai.

Szef teamu WRC Michel Nandan, w ciągu dwóch miesięcy od powołania, skoncentrował się na zbudowaniu trzonu swojego teamu, złożonego z czołowych specjalistów techniki, logistyki oraz motorsportu.

 

 

Michal Nandan: Jesteśmy wciąż na początku naszego ekscytującego programu WRC, więc trudna droga rozwoju samochodu i zespołu jest jeszcze przed nami. W najnowszej wersji i20 WRC koncentrowaliśmy się na aerodynamice i poprawie w samochodzie systemów chłodzenia. Nowe tylne skrzydło i przedni spoiler daje i20 WRC nowy wygląd zewnętrzny, podczas gdy wewnętrzne ulepszenia dotyczą mechaniki zawieszenia i usztywnienia nadwozia. Budowa nowego centrum motorsportu od podstaw to ambitne, ale i satysfakcjonujące wyzwanie. Rozpoczęliśmy proces rekrutacji, ale już kilka kluczowych osób jest z nami – wnieśli ze sobą bogate doświadczenia w dziedzinie rajdów. Jesteśmy zadowoleni, że proces powrotu Hyundaia do WRC przebiega zgodnie z planem!