GOODYEAR DUNLOP: JACEK PRYCZEK NA CZELE REGIONU

Jacek 1_Pryczek

Jacek Pryczek, kierujący działalnością Goodyear Dunlop w Polsce i na Ukrainie, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. obejmie stanowisko Dyrektora Zarządzającego nowej organizacji Goodyear Dunlop Europa Centralna.

Jacek Pryczek będzie nadzorował działalność Goodyear Dunlop w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej (CSEE), za którą dotąd odpowiadał Thierry Villard, powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Australii i Nowej Zelandii.


Zobacz także:
OPONY


Do zadań J. Pryczka będzie należeć kierowanie nowopowstałą organizacją Goodyear Dunlop Europa Centralna, w skład której wchodzą kraje CSEE oraz Polska i Ukraina.

Karierę zawodową w branży oponiarskiej Jacek Pryczek rozpoczął w 1994 roku w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A., na rok przed nabyciem udziałów w tej Spółce przez koncern Goodyear. Do 2006 roku zajmował w Spółce różne stanowiska w działach: Zakupów, Prawnym, Sprzedaży i Marketingu, a także jako Członek Zarządu. Pełnił również funkcję Dyrektora handlowego Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. W 2006 roku powołano go na stanowisko Dyrektora Generalnego organizacji Goodyear Bliski Wschód i Afryka.

Od stycznia 2008 roku pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Goodyear w Polsce i na Ukrainie, pozostając Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.

Goodyear Dunlop CSEE powstało w 2006 r., obejmując 15 rynków w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej (Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia oraz Hercegowina, Rumunia, Bułgaria, Macedonia, Albania, Kosowo, Czarnogóra, Cypr i Mołdawia). Region CSEE zatrudnia około 1500 pracowników o różnym pochodzeniu kulturowym, historycznym i gospodarczym. Centrala regionu CSEE znajduje się w słoweńskim mieście Kranj.