IMAGIS: NOWA PLATFORMA LOKALIZACYJNA MAPGO24

Smart 1_BOX

Grupa kapitałowa IMAGIS zajmująca się nowoczesnymi technologiami, notowana na rynku NewConnect, znana z produkcji map cyfrowych i systemów nawigacji GPS, zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie – platformę lokalizacyjną.

Platforma mapGO24 jest serwisem internetowym, który w jednym miejscu oferuje bardzo szeroką gamę usług związanych z lokalizacją i śledzeniem. Podstawową usługą jest możliwości bezpłatnego lokalizowania na cyfrowej mapie dowolnej osoby posiadającej smartfona.


Zobacz relacje:
GPS / AUDIO


Taką usługę o nazwie mapGO24 IMAGIS kieruje do wszystkich tych, którzy chcieliby znać aktualne miejsce pobytu swoich dzieci, osób starszych, czy wybranych znajomych. Skorzystanie z usługi wymaga jedynie zainstalowania dedykowanej aplikacji, która zamieni smartfon lub tablet w precyzyjny lokalizator.

Własne Lokalizatory

W ramach platformy lokalizacyjnej uruchomiona zostanie także usługa mapGO24 Tracker, która będzie umożliwiała śledzenie pojazdów, ludzi, a także zwierząt domowych za pomocą dedykowanych do tego celu urządzeń GPS. Własne lokalizatory Grupa IMAGIS wprowadzi na rynek pod dobrze znaną marką SmartGPS. Oferowanych będzie kilka typów urządzeń, a każde z nich można monitorować na cyfrowej mapie z poziomu smartfona, tabletu lub laptopa.

Smart 2_Watch

Warto wymienić następujące modele:

SmartGPS Watch – lokalizator w formie zegarka na rękę min. dla dzieci i osób starszych zapewniający stały dostęp do informacji o ich bieżącej lokalizacji. Urządzenie zaopatrzone jest także w specjalny przycisk SOS, którego wciśnięcie spowoduje natychmiastowe wysłanie wiadomości SMS z komunikatem alarmowym do osoby nadzorującej.

SmartGPS CAR – prosty w instalacji lokalizator pod postacią ładowarki do gniazda zapalniczki samochodowej, który będzie automatycznie rozpoczynał monitoring samochodu w momencie uruchomienia silnika .

SmartGPS CAR – uniwersalny mini lokalizator wielkości pudełka od zapałek do monitorowania ludzi, zwierząt domowych, czy przesyłek, a także wszelkiego rodzaju obiektów mobilnych.

SmartGPS OBD – urządzenie lokalizujące przeznaczone do umieszczenia w złączu diagnostycznym OBD (On-Board Diagnostic) , które znajduje się w każdym samochodzie. Dzięki temu lokalizator OBD ma stałe źródło zasilania oraz otrzymuje dostęp do wszystkich danych z komputera pokładowego, w tym do prędkości pojazdu czy aktualnego zużycia paliwa.

Smart 3_2

Wymienione lokalizatory mogą być wykorzystywane zarówno w projektach biznesowych jak i przez użytkownika końcowego.

Rozwiązania dla biznesu

– W naszej platformie lokalizacyjnej nie zabraknie także miejsca na rozwiązania dedykowane dla biznesu. W tym celu uruchamiany usługę mapGO24 BIZNES, która będzie oferowała możliwość skutecznego zarządzania mobilnymi pracownikami. Dzięki monitorowaniu i optymalizacji pracy zespołów terenowych nasi klienci będą mogli dokonać oszczędności oraz podnieść jakość swoich usług – podkreśla Marcin Niewęgłowski, Prezes Zarządu IMAGIS S.A.

Mechanizm lokalizacyjny platformy mapGO24 otwiera także niezliczone możliwości rozwijania dziedzin dotychczas zupełnie niezwiązanych z technologią GPS i mapami. IMAGIS planuje podążać za światowymi trendami, dlatego dla rynku medycznego chce zaoferować zdalne monitorowanie pacjentów, poczynając od ich bieżącej lokalizacji poprzez dostarczanie ON-LINE informacji o ich stanie zdrowia.

– W niedalekiej przyszłości będziemy w stanie wysyłać karetkę pogotowia dokładnie do miejsca, w którym aktualnie znajduje się pacjent i u którego zdalnie wykryto na przykład stan przedzawałowy. Od ponad 20 lat zajmujemy się w IMAGIS tworzeniem map cyfrowych i profesjonalnych rozwiązań umożliwia­jących przestrzenne analizy biznesowe. Tworzymy także systemy nawigacji GPS oferowane w Polsce pod marką MapaMap, których sprzedaliśmy bez mała 2 miliony licencji. To właśnie dzięki posiadaniu własnej szczegółowej mapy Polski firma z sukcesem potrafi oferować nowoczesne produkty i usługi wymagające danych mapowych – dodaje Prezes Niewęgłowski.