JUBILEUSZ AUTO KLUBU DZIENNIKARZY POLSKICH: CIEKAWA KSIĄŻKA

okladka11

W tym roku przypada 40-lecie Auto Klubu Dziennikarzy Polskich. Jubileuszowe obchody odbędą się w niedzielę 2 października w siedzibie Automobilklubu Polski w Warszawie.

Członkami-założycielami AKDP w roku 1976 byli między innymi znani dziennikarze motoryzacyjni tamtych czasów – Wiesław Najhajt, Bogusław Koperski i Stanisław Szelichowski z tygodnika „Motor”, Dariusz Piątkowski z „Życia Warszawy”.


Zobacz także:

RAJDY

ROZMAITOŚCI


 

– Nasz klub, sfederowany w Polskim Związku Motorowym, jest kontynuatorem Klubu Motorowego Dziennikarzy, powołanego na początku lat sześćdziesiątych XX wieku – przypomina red. Aleksander Żyzny, prezes AKDP.

Klub był organizatorem kilkudziesięciu międzynarodowych sympozjów dziennikarskich, łączących poznawanie zakładów motoryzacyjnych i problemów regionalnych z nurtem sportowo- automobilowym. W konkurencjach rajdowych czołową rolę odgrywali tak znani dziennikarze- rajdowcy, jak np. Eugeniusz Pach z Telewizji Polskiej czy Jerzy Puchalski i Andrzej Komorowski z Polskiego Radia.

logo40lat1

Kilkakrotnie dziennikarskim Mistrzem Polski był Andrzej Dąbrowski – jazzman, piosenkarz oraz felietonista i komentator prasowy i radiowy. U progu swej rajdowej przygody w barwach AKDP startował Jan Chmielewski, z sukcesami startujący teraz w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w konkurencji aut z napędem jednej osi.

– Na jubileuszowe spotkanie, które odbędzie się w gościnnej siedzibie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie, zaprosiliśmy nie tylko naszych członków, ale także wspierających działalność AKDP partnerów. Chętni będą mogli rywalizować o Puchar 40-lecia AKDP podczas XI Warszawskiego Kryterium Bizonów. Z okazji naszego 40-lecia ukazała się książka „Uśmiechnięte rajdy. Anegdoty z oesów”, stanowiąca czwarty tom z serii wydawniczej „Biblioteka AKDP”. Zebraliśmy w niej rajdowe anegdoty i opowieści począwszy od lat tuż po I wojnie światowej aż po czasy współczesne. Jednym ze współautorów jest Jarosław Baran – nie mylą się Państwo, właśnie ten, który niedawno po raz kolejny zdobył kolejny tytuł Mistrza Europy! – dodaje Aleksander Żyzny.

Więcej o jubileuszu AKDP pod adresem https://www.facebook.com/akdpinfofanpagecom .

Grzegorz Chmielewski