KARTING: ROK CUP POLAND 2015 NA PÓŁMETKU (7. i 8. RUNDA)

kart_by1a

Kolejne dwie rundy Rok Cup Poland 2015 rozegrano na kartodromie w Bydgoszczy, gdzie „Rokersi” przekroczyli półmetek tegorocznego sezonu.

W klasie Baby Rok zwycięstwami podzielili się Karol Panek (TTSK K-Team Tarnów) i Alan Czyż (A. Wielkopolski).


Zobacz także:

KARTING: ROK CUP POLAND 2015

SPORT


 

Podczas 7. rundy za Pankiem finiszowali Czyż i Igor Seweryn (A. Wielkopolski), a na podium 8. rundy obok Czyża stanęli Kacper Rogala (A. Leszczyński) i Adam Piszczako (A. Wielkopolski). Liderem klasyfikacji generalnej jest Kacper Rogala (395 pkt.) przed Czyżem (332) i Dominikiem Garbaciakiem (330).

kart_by2a

Pierwszego dnia rywalizację w klasie Mini Rok rozstrzygnął na swoja korzyść Litwin Gustas Grinbergas, który wyprzedził swojego rodaka Danieliusa Vavilovasa (obaj SPSK Motokart Suwałki) oraz Jakuba Szablewskiego (A. Leszczyński). Nazajutrz Szablewski, po zaciętym pojedynku z Grinbergasem, wygrał pierwszy wyścig, a w drugim pozwolił się wyprzedzić jedynie Litwinowi, dzięki czemu to Polak stanął na najwyższym stopniu podium.

W podsumowaniu rundy drugi był Grinbergas, a trzeci Marcel Kuc (TTSK K-Team Tarnów). Nowym liderem punktacji został Grinbergas (397 pkt.), drugi jest Adrian Janicki (382), a trzeci Kuc (365).

Mateusz Pyłka (Automobilklub Polski) zdominował rywalizację w Junior Roku, wygrywając trzy z czterech wyścigów. W podsumowaniu VII rundy zawodnik z Warszawy wyprzedził lidera klasyfikacji Michała Kasiborskiego (A. Kujawsko-Pomorski) i Jan Antoszewskiego (A. Wielkopolski), natomiast w powtórce za Pyłką i triumfatorem pierwszego wyścigu Kasiborskim, sklasyfikowano Jana Galeję (A. Wielkopolski). W „generalce” prowadzi Kasiborski (470 pkt.) przed Pyłką (439) i Antoszewskim (371).

kart_by3a

Podobnie jak Mateusz Pyłka w juniorach, Filip Wójcik (Moto Klub Radom) triumfował w trzech wyścigach klasy Rok DVS. Na podium zarówno 7., jak i 8. rundy stanęli Igor Lejko (WallraV Racing Club) i Dawid Dziocha (Moto Klub Radom). Najbardziej doświadczony w tej stawce – Partyk Szczerbiński (KS ST-Racing Koszalin), był najszybszy w kwalifikacjach do 8. rundy, ale ostatecznie zajął szóstą i ósmą lokatę. W punktacji sezonu prowadzi Lejko (434 pkt.), drugi jest Dziocha (388), a trzeci Wójcik (379), który awansował do czołowej trójki kosztem Mikołaja Kaczmarka (328).

W kategorii dla najstarszych zawodników – Rok GP, komplet punktów za cztery zwycięstwa zdobył Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet). Pierwszego dnia drugi był Daniel Zając(WallraV Racing Club), a trzeci Paweł Dajewski (ST-Racing Koszalin), natomiast nazajutrz za Marcinkiewiczem ukończyli zawody Mariusz Szymczak (A. Leszczyński) i Zając. W klasyfikacji generalnej liderem jest Marcinkiewicz (513 pkt.) przed Zającem (400) i Szymczakiem (364).

Kolejne dwie rundy Rok Cup Poland odbędą się w dniach 7-8 sierpnia na torze AWIX Racing Arena w Toruniu.

Fot.: Media4U

kart_by4a