LOS ANGELES 2013: PREMIERA HONDY FCEV CONCEPT

23857_sketch_for_FCEV

Szkic Hondy FCEV Concept przedstawia futurystyczną stylistykę kolejnej generacji samochodu elektrycznego zasilanego wodorem, którego sprzedaż planowana jest na rok 2015.

Honda opublikowała pierwszy szkic samochodu Honda FCEV zapowiadający światową premierę, jaka będzie miała miejsce już 20 listopada 2013 roku na tegorocznym salonie samochodowym w Los Angeles – LA Auto Show.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Model koncepcyjny pokaże kierunki prac stylistów projektujących kolejną generację samochodu elektrycznego Hondy z ogniwami paliwowymi (FCEV), który w 2015 roku trafi do sprzedaży w USA i Japonii, a następnie zadebiutuje w Europie.

– Honda FCEV Concept to nasza wizja przyszłości motoryzacji i dowód zaangażowania w tworzenie zaawansowanych pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi. Pracując nad wprowadzeniem w 2015 roku kolejnej generacji naszego samochodu z ogniwami paliwowymi, możemy korzystać z wielu lat doświadczeń w budowaniu pojazdów z takim napędem, co z kolei pozwoli nam utorować drogę ku motoryzacji o zerowej emisji spalin – powiedział Mike Accavitti, wiceprezes American Honda Motor Co, Inc.

Honda przewodziła w branży motoryzacyjnej w rozwoju i wdrażaniu samochodów elektrycznych zasilanych wodorem. W 2002 roku była pierwszym producentem samochodów, który rozpoczął leasingowanie klientom flotowym swoich pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi. Honda była także pierwszym producentem samochodów na świecie, który przekazał taki pojazd w ręce indywidualnego klienta detalicznego w 2005 roku.

Dziś ponad dwudziestu klientów eksploatuje samochody FCX Clarity, czerpiąc korzyści z zalet zaawansowanego technicznie napędu i gromadząc przy tym cenne doświadczenia, które pomagają marce rozwijać układy napędowe z ogniwami paliwowymi dla kolejnych modeli samochodów.