MITSUBISHI: DOSTAWCZE MODELE MINICAB MIEV OTRZYMAŁY PRACĘ

mitsubishi-poczta1

Do końca marca 2021 roku Japan Post (Poczta Japońska) wprowadzi do eksploatacji 1200 nowych pojazdów elektrycznych Mitsubishi.

Minicab- MiEV będą pracowały podczas różnorakich usług pocztowych i kurierskich. Przed rozlokowaniem w oddziałach, pojazdy będą lakierowane na czerwono, a na karoserii pojawi się wizerunek maskotki niedźwiedzia.


Zobacz relacje:

UŻYTKOWE

ECO


 

W celu ochrony środowiska naturalnego firma, będąca w całości własnością holdingu Japan Post Holdings Co., rozpocznie zastępowanie pojazdów dostawczych z silnikami spalinowymi poprzez flotę aut elektrycznych, głównie w Tokio i na obszarach miejskich. Obecnie poczta japońska jest właścicielem około 30 000 małych aut dostawczych, wykorzystywanych do usług kurierskich i dostaw.

mitsubishi-poczta2

Do końca marca 2020 r. do eksploatacji trafi 400 pojazdów elektrycznych z zapowiadanej całkowitej liczby 1200 egzemplarzy. Pod koniec marca 2021 r. samochody elektryczne powinny stanowić około 4 proc. całej pocztowej floty.

Mitsubishi Motors prowadzi badania i rozwój pojazdów elektrycznych od 1966 roku. Model i-MiEV, który do dzisiaj pozostaje w sprzedaży, jest efektem ponad 50 lat prac rozwojowych prowadzonych w MMC w zakresie pojazdów elektrycznych.

Prace te pozwoliły na wprowadzenie na rynek kilku innowacji technicznych, w tym wykorzystywania zaawansowanych akumulatorów litowo- jonowych i standardu ich ładowania CHAdeMO oraz złączy do ładowania określanych jako Type1. W ciągu ostatnich 10 lat innowacje te pomogły zwiększyć zarówno zasięg samochodów elektrycznych, jak i liczbę dostępnych urządzeń do szybkiego ładowania akumulatorów.

Co najważniejsze, Mitsubishi i-MiEV przyspieszył także badania i rozwój elektrycznych układów napędowych, co doprowadziło bezpośrednio do wprowadzenia na rynek w 2013 roku Outlandera PHEV, wyposażonego w hybrydowy układ napędowy, łączący silniki elektryczne i silnik benzynowy. Model jest najlepiej sprzedawanym pojazdem plug-in w Europie i na świecie.