MITSUBISHI: OUTLANDER SPORT PRODUKOWANY W USA

Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) rozpoczęła produkcję popularnego modelu Outlander Sport (w Europie znanego pod nazwą ASX) w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych.

Nowy Outlander Sport 2013 trafi do amerykańskich salonów Mitsubishi Motors w sierpniu bieżącego roku.
Zlokalizowana w Normal, w stanie Illinois, fabryka Mitsubishi Motors będzie początkowo produkować 50,000 modeli Outlander Sport rocznie. Docelowo każdego roku fabrykę będzie opuszczać 70 000 egzemplarzy tego amerykańskiego bestsellera Mitsubishi. Połowa z tej produkcji będzie przeznaczona na rynki spoza Ameryki Północnej.

Mitsubishi ASX dostępny w Europie, w tym w Polsce, jest produkowany wyłącznie w Japonii. Outlander Sport produkowany w USA będzie eksportowany do Rosji, Ameryki Południowej i Środkowej oraz na Bliski Wschód.

Po dwóch latach od debiutu, Outlander Sport został poddany modernizacji. Odświeżono jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, wzbogacono wyposażenie, a zmiany w tylnym zawieszeniu wpłynęły na poprawę własności jezdnych i komfortu podróżujących.

Kompaktowy crossover Mitsubishi Outlander Sport 2012 (ASX 2012) otrzymał niedawno prestiżowy tytuł “Top Safety Pick” przyznawany przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS).

Rozpoczęcie produkcji w Normal, Illinois odświeżonego kompaktowego crossovera Mitsubishi Outlander Sport 2013 jest odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie tym modelem w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach zamorskich.