MITSUBISHI: ROZWÓJ BAZY PRODUKCYJNEJ

IMG_0962

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że przejęła udziały w Asian Transmission Corporation (ATC) od firm Mitsubishi Motors Philippines Corporation (MMPC) i Sojitz Corporation (Sojitz). W rezultacie, MMC jest obecnie w posiadaniu 90% udziałów w ATC.

Firma ATC zajmuje się produkcją przekładni i silników samochodowych, które dostarcza głównie do MMPC i państw Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). Poprzez restrukturyzację kapitału ATC, firma MMC będzie miała większy wpływ na zarządzanie produkcją swoich komponentów. Producent planuje wykorzystać ten atut w regionie ASEAN, rozpoczynając od września tego roku produkcję nowoopracowanych przekładni wyłącznie w ATC.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 
Jednym z głównych założeń opracowanego przez MMC planu biznesowego „New Stage 2016” jest wzmocnienie bazy produkcyjnej w państwach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, gdzie według prognoz rynek motoryzacyjny będzie się mocno rozwijał. Rozwój bazy produkcyjnej zostanie przyspieszony dzięki ulepszeniu procesu dostaw części w regionie ASEAN, a także restrukturyzacji systemu produkcyjnego na Filipinach, co zostało ogłoszone w marcu tego roku.