MOTO SAFETY DAY Z MICHAŁEM KOŚCIUSZKO

Michał Kościuszko reprezentujący w Mistrzostwach Świata barwy Lotos Dynamic Rally Team podczas pikniku Moto Safety Day będzie dostępny dla wszystkich uczestników tego wydarzenia w strefie Grupy Lotos. Piknik rozpocznie się w sobotę 11 sierpnia br. o godz. 14.00 przy sopockim molo.

Partnerem projektu organizowanego po raz 6. w Sopocie w zakresie kultury motoryzacyjnej i bezpieczeństwa drogowego jest Grupa Lotos.

W ramach pikniku dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały konkursy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pozostali uczestnicy pikniku będą mogli sprawdzić w quizach swoją wiedzę o przepisach obowiązujących kierowców, rowerzystów oraz pieszych. Fani sportów motorowych będą mieć możliwość weryfikacji swoich umiejętności na symulatorach samochodowych pod czujnym okiem Michała Kościuszko, dwukrotnego Wicemistrza Świata w klasie PWRC 2011 i JWRC 2009. Za pomocą specjalnego urządzenia będzie można również zmierzyć refleks niezbędny na torach wyścigowych i drogach publicznych. Chętni będą mogli też spróbować swoich sił w wyścigach zdalnie sterowanych samochodów na torze Mini Z RC.

– Jestem zdecydowanym zwolennikiem bezpiecznej i rozważnej jazdy. Forma edukacji poprzez zabawę to świetny sposób dotarcia do ludzi młodych, którzy rozpoczynając swoją karierę kierowcy bardzo często skupiają się tylko na prędkości zapominając o bezpieczeństwie. Wszystkich, którzy mają ochotę na dobrą zabawę i dawkę kontrolowanej adrenaliny zapraszam na sopockie molo – powiedział Michał Kościuszko..

Michał na co dzień pomaga kierowcom w podnoszeniu swoich kwalifikacji. W szkole mieszczącej się na krakowskim motodromie kierowcy mogą nauczyć się właściwych technik prowadzenia samochodu, reakcji na niespodziewane przeszkody, które pojawiają się w ruchu drogowym oraz oceny zagrożeń i przewidywania niebezpieczeństwa na drodze. Na trasach rajdowych Michał Kościuszko pojawi się już za trzy tygodnie podczas Rajdu Niemiec.

Informacje dotyczące zespołu Lotos Dynamic Rally Team można znaleźć pod adresem www.lotosdynamicrallyteam.pl.