NISSAN: DZIŚ FINAŁ UEFA CHAMPIONS LEAGUE W BERLINIE

final_lm

Tuż przed finałem UEFA Champions League, który zostanie rozegrany 6 czerwca, ambasador Nissana Marco van Basten podzielił się swoimi przemyśleniami i prognozami dotyczącymi tego wielkiego meczu.

W Berlinie – mieście, w którym marka promuje swoje samochody elektryczne, były znakomity piłkarz powiedział, że Juventus, mimo wszelkich przeciwności, może sięgnąć po tytuł mistrzowski…


Zobacz relacje:

SPORT


 

Nissan pokazał woje zaangażowanie poprzez udostępnienie ponad 100 egzemplarzy pojazdów elektrycznych na potrzeby organizatorów finału w Berlinie, oraz zainstalowanie 129 stacji ładowania. Jego ambasador obstawia w wielkim finale Włochów.

– Juve pokonał Real Madryt w półfinale, udowadniając, że może skutecznie stawić czoła najlepszym zespołom – mówi Marco van Basten.

Niemniej jednak legendarny holenderski zawodnik przyznał, że największym wyzwaniem dla Juventusu będzie zatrzymanie niezrównanego Lionela Messiego.

– Messi jest bez wątpienia jednym z najlepszych piłkarzy wszechczasów. Gra w bardzo dobrym zespole, a Barcelona była niepokonana przez ostatnie 10 lat. To bardzo szczególny zawodnik – wisienka na torcie zespołu. Świetnie się go ogląda, bo ma on zawsze decydujący wpływ na wynik spotkania – dodaje były piłkarz.

Marco van Basten uważa, że przy odpowiedniej organizacji i wsparciu najlepszych zawodników Juventus poradzi sobie z Barceloną.

– Patrice Evra z Juventusu jest bardzo doświadczonym obrońcą. Myślę, że przez cały mecz musi trzymać się bardzo blisko Messiego, by utrudnić mu grę. Messiego nie da się zatrzymać. To niemożliwe. Ale dobrze zorganizowana obrona może być kluczem do sukcesu – twierdzi.

Marco van Basten, który sam ma na koncie dwukrotny występ w zwycięskiej drużynie, pokusił się nawet o prognozę tego, co stanie się w Berlinie 6 czerwca.

– Zagram odważnie. Obstawiam 2:2 po dogrywce. A następnie – i nie mówię tak tylko dlatego, że jestem pół-Włochem – Juventus wygra w rzutach karnych – prorokuje Holender.

Komentując atrakcje Nissana towarzyszące finałowi, van Basten dodał:

– Postawiono w nich na interaktywność, co jest fantastyczne dla kibiców.

Marco van Basten jest jednym z ambasadorów Nissana podczas finału UEFA Champions League. Wielki finał zapowiada emocje, a zwycięży i tak lepszy…