OPEL: NOWE MODELE I DALSZA TRANSFORMACJA MARKI W 2022 ROKU

Od początku roku Opel wznowi produkcję z pełną mocą w zakładach w Eisenach.

Produkcja nowego Grandlanda (w tym w odmianie hybrydowej plug-in) rozpocznie się tam w styczniu, a wkrótce potem pierwsze egzemplarze flagowego SUV‑a trafią do klientów. Nowy Rocks‑e już jest w sprzedaży. Pierwszy SUM (Sustainable Urban Mobility — „zrównoważona miejska mobilność”) jest pojazdem, który w Niemczech mogą prowadzić już 15‑letni kierowcy z prawem jazdy kategorii AM.


Zobacz także:

PREMIERY

E-BENZYNA ZANIECZYSZCZA POWIETRZE PODOBNIE JAK TRADYCYJNA


 

Oprócz najmniejszego Opla do aktywnej eksploatacji wejdzie także nowy Movano, dostępny również z napędem wyłącznie elektrycznym jako Movano‑e. Zatem klienci mogą już wybrać każdy model dostawczego Opla z napędem w pełni elektrycznym. Ponadto pod koniec bieżącego roku pracę w branży transportowej podejmie nowy Opel Vivaro‑e HYDROGEN — furgon zasilany ogniwami paliwowymi, zapewniającymi zasięg ponad 400 km według cyklu WLTP, w którym tankowanie wodoru do pełna trwa zaledwie trzy minuty.

Firma Opel kontynuuje więc elektryfikację marki i poszczególnych modeli — od lekkich pojazdów osobowych (tzw. czterokołowców) po lekkie pojazdy użytkowe. Nadchodzące miesiące upłyną jednak pod znakiem nowej generacji Opla Astry. Po premierze we wrześniu 2021 r. nowa pięciodrzwiowa Astra będzie dostępna dla klientów już od wiosny, również jako mocna i oszczędna hybryda plug‑in.

W 2023 r. do oferty dołączy Astra‑e z napędem wyłącznie elektrycznym. Wkrótce oficjalną światową premierę będzie miała także nowa Astra Sports Tourer. Bestselerowy kompakt z nadwoziem kombi trafi do sprzedaży latem przyszłego roku, z napędem konwencjonalnym oraz hybrydowym plug-in. Do połowy 2022 r. zelektryfikowanych zostanie 11 modeli Opla, w tym cała gama lekkich pojazdów użytkowych.

Jubileusze Opla w 2022 r.

Firma Opel ma długą tradycję rozwijania swojej marki i modeli z myślą o przyszłych wyzwaniach. W roku 160‑lecia firmy potwierdzają to w szczególności modele Astra i Corsa. Ten ostatni został zaprezentowany 40 lat temu, jesienią 1982 r.

Sześćdziesiąt lat temu na rynek wprowadzono Opla Kadetta A. Obie serie modeli — Kadett/Astra i Corsa — nadal łączą tradycję z innowacjami w każdej nowej generacji. Za sprawą zastosowanych w nich zelektryfikowanych układów napędowych przyszłość mobilności już dziś staje się rzeczywistością.

Opel jest na dobrej drodze ku przyszłości bez emisji CO2, przy czym nie chodzi tu wyłącznie o modele pojazdów i systemy napędu. Marka realizuje ten postęp także w kilku swoich zakładach. Na przykład Opel i Stellantis mają już zaawansowane plany rozpoczęcia budowy gigantycznej fabryki ogniw paliwowych w Kaiserslautern w przyszłym roku. Tymczasem w Rüsselsheim kształtu nabierają plany przekształcenia centrali Opla w zielony kampus i przyszłą centralę Stellantis w Niemczech.

Rok 2022 będzie elektryzujący dla Opla oraz klientów, przyjaciół i fanów marki — powiedział dyrektor marki Opel w Polsce, Adam Męciński. Razem z Wami chcielibyśmy utrzymać dynamikę mijającego roku i kontynuować sukces firmy. W najbliższych miesiącach możecie się spodziewać wielu fascynujących, emocjonujących pionierskich nowości od Opla. Tymczasem życzę Wam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!.