OPONY: GOODYEAR I DUNLOP Z OCENĄ AA

Niezależny instytut TÜV SÜD Automotive, jedna z czołowych europejskich jednostek badawczo – certyfikujących w branży motoryzacyjnej, potwierdził, że parametry dwóch nowych koncepcyjnych opon Goodyear Dunlop zasługują na ocenę “A” w kategoriach przyczepność na mokrej nawierzchni i opór toczenia, przyznaną zgodnie z klasyfikacją nowego unijnego systemu etykietowania opon.

Goodyear Dunlop zaprezentował wyróżnione opony podczas międzynarodowych targów oponiarskich REIFEN w Essen w Niemczech.

– Instytut badawczo – certyfikujący TÜV SÜD potwierdził najwyższą jakość opon koncepcyjnych Goodyear EfficientGrip i Dunlop Sport BluResponse, przyznając im ocenę AA, która pojawi się na etykietach. Zgodnie z nowymi przepisami prawnym obowiązującymi w Unii Europejskiej producenci opon podlegają obowiązkowi autocertyfikacji swoich produktów zgodnie z obowiązującymi w całej Unii zaawansowanymi specyfikacjami. Dlatego cieszymy się, że nasze wyniki zostały potwierdzone przez tak renomowaną organizację, która jest liderem w dziedzinie badań i certyfikacji w branży motoryzacyjnej – powiedział Xavier Fraipont, Dyrektor ds. Technologii Opon do Samochodów Osobowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Od 30 maja br. producenci opon mogą dobrowolnie informować o parametrach swoich opon zgodnie z nowym unijnym systemem etykietowania opon, który ocenia je pod kątem trzech ważnych kryteriów: oporu toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i poziomie emitowanego hałasu. System etykietowania opon jest podobny do systemu oceny efektywności energetycznej, który konsumenci znają z artykułów gospodarstwa domowego. Począwszy od 1 listopada br. etykietowanie opon stanie się obowiązkowe dla wszystkich opon wyprodukowanych po 1 lipca 2012 r.

Goodyear Dunlop przygotował profil w serwisie Facebook, poświęcony etykietowaniu opon. Pod adresem www.facebook.com/eutyrelabel można znaleźć bieżące informacje dotyczące unijnych regulacji. Polecamy również wstęp na temat etykietowania opon w serwisie Twitter pod adresem www.twitter.com/eutyrelabel oraz w serwisie YouTube.

Opony Goodyear EfficientGrip AA i Dunlop Sport BluResponse AA zaprezentowane zostały podczas wiodących europejskich targów branży oponiarskiej REIFEN, które odbyły się w Essen w Niemczech na początku czerwca. Ponad 600 wystawców z około 40 krajów przedstawiło najnowsze produkty i usługi związane z oponami.