OPONY ROADSTONE I ACHILLES W POLSCE

ITR S.A. – japoński dystrybutor opon w Polsce, wprowadza na nasz rynek dwie nowe marki. Indonezyjski Achilles oraz koreański Roadstone, znane w Europie Zachodniej, są od tego roku oficjalnie sprzedawane również w Polsce.

Wraz z rozpoczęciem sezonu na opony zimowe na rynku pojawią się dwie marki azjatyckie, których oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest firma ITR S.A., reprezentująca w naszym kraju także japońską Yokohamę.

– Indonezyjski Achilles oraz koreański Roadstone to opony uznane na zachodzie, charakteryzujące się dobrymi osiągami i przystępną ceną. Połączenie tych dwóch parametrów jest szczególnie ważne w obecnych czasach, gdy każdy kierowca stara się optymalizować niezbędne wydatki na samochód. Opony pochodzące z Indonezji oraz Korei zdobyły szczególnie dużą popularność w wielu krajach Unii Europejskiej, gdzie obecne są już od lat. Liczymy, że Polacy również docenią ich właściwości i przekonają się, że opony azjatyckie, podobnie jak samochody produkowane w tym regionie świata, oferują coraz wyższą jakość – mówi Artur Posłuszny, Menedżer Sprzedaży i Marketingu, ITR S.A.

Achilles, indonezyjska opona z segmentu niższej klasy średniej, produkowana jest przez firmę Multistrada, która w latach 90. otrzymywała wsparcie technologiczne od czołowych na świecie producentów opon. Obecnie opony Achilles są eksportowane do ponad 70 krajów Europy, Środkowego Wschodu, Azji, Afryki, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Na rodzimym rynku marka działa aktywnie w sportach motorowych, szczególnie w driftingu. W 2012 roku, już po raz drugi z rzędu, była oficjalnym sponsorem „Achilles Formula Asian Drift Series”.

W Polsce, oferta marki Achilles obejmuje opony do samochodów osobowych, SUV-ów oraz dostawczych. Marka posiada już polską stronę internetową pod adresem: www.achillestires.pl.

Roadstone to marka należąca do wyższego segmentu ekonomicznego, a jej producentem jest koreański Nexen. Jest obecny na rynkach Europy Zachodniej od 1998 r.

– Opony Roadstone mają ugruntowaną opinię wśród europejskich kierowców. Zdecydowaliśmy się wprowadzić je na polski rynek ponieważ charakteryzuje je doskonała relacja jakości do ceny – wyjaśnia Artur Posłuszny.

W Polsce dostępne będą opony Roadstone do samochodów osobowych, SUV-ów oraz dostawczych.