PEUGEOT: RUSZA SPRZEDAŻ MODELI Z NOWYM NAPĘDEM 4×4

Peugeot rozpoczyna sprzedaż swoich modeli z nowym napędem na cztery koła 4×4. Współpracuje on z systemami ABS i ESP, zapewniając stabilną jazdę po każdej nawierzchni i w każdych warunkach.

System firmy Dangel jest oferowany w modelach Partner (dostawczy), Expert (dostawczy),Boxer (dostawczy – furgon, podwozie, platforma) oraz Traveller (osobowy).


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Układ napędu firmy Dangel – jednego z liderów w dziedzinie systemów 4WD – reguluje w sposób ciągły przenoszenie momentu obrotowego na wszystkie cztery koła. W przypadku utraty przyczepności kół przednich, część momentu obrotowego zostaje przekazana, za pośrednictwem sprzęgła wiskotycznego, do kół tylnych, przystosowując się w ten sposób do większości sytuacji drogowych.

Skuteczny na drogach wyboistych, bezpieczny w warunkach zimowych, napęd 4×4 pozwala pojazdowi pokonać każdą przeszkodę. Dangel korzysta ze sprawdzonych i skutecznych elementów mechanicznych, bez zastosowania elektroniki. Dzięki temu oferuje świetne osiągi na każdego rodzaju nawierzchni, zapewniając bezpieczeństwo i stabilność jazdy w sytuacjach ekstremalnych.

Jest to system automatyczny, a więc nie wymaga uruchamiania przez kierowcę. Jeśli przyczepność kół do nawierzchni jest dobra, Dangel używa napędu tylko na przednie koła. W przypadku trudniejszych warunków drogowych system dostosowuje zakres użycia do potrzeb wynikających z rodzaju nawierzchni, optymalizując w ten sposób zużycie paliwa.

Nowością jest możliwość ręcznego wyłączenia napędu 4×4 i przejście na klasyczny napęd na przednią oś w celu dalszej oszczędności paliwa i zmniejszenia emisji CO2.

Peugeot ma długą historię – co przypominamy na zdjęciach – stosowania napędów 4×4.