PHILIPS: NOWE ŻARÓWKI W OFERCIE PRZED JESIENNYMI SZARUGAMI

Jesień to trudna i dla kierowców i dla pieszych pora roku. Nie bez powodu więc przed jej nadejściem Philips wprowadza do swojej oferty nowe żarówki.

Coraz krótsze dni i pogarszająca się pogoda obniżają widoczność na drodze. Dodatkowo manewr hamowania może wydłużyć śliska nawierzchnia.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W tych okolicznościach spóźniona o sekundę reakcja czy każdy dodatkowy metr rodzi poważne następstwa. Potwierdzeniem tego są statystyki wypadków. To właśnie na początku jesieni dochodzi do bardzo dużej liczby zdarzeń, a tym samym poszkodowanych i zabitych.

– Wpływ na efektywne oświetlenie drogi ma jakość źródeł światła w reflektorze samochodu. Od strony technicznej najlepsze do tego parametry mają lampy ksenonowe i diody LED. Ale i tradycyjne żarówki halogenowe wciąż można ulepszać pod kątem jasności, barwy czy długości wiązki – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Przykładem na to są nowe produkty marki Philips. Używając nomenklatury koncernów samochodowych to kolejne generacje najpopularniejszych na rynku żarówek – WhiteVision ultra, X-tremeVision i RacingVision.

– Zasada budowy żarówki halogenowej pozostaje bez zmian, ale wprowadzamy nowe materiały i technologie do wykonania jej elementów. Szczegóły pozostają tajemnicą firmy, ale można wspomnieć o zmodyfikowanym żarniku, wysokiej jakości szkle kwarcowym, unikalnej mieszance gazów szlachetnych czy technice powlekania bańki – dodaje Wioletta Pasionek.

W praktyce uzyskano wyższe niż dotychczas parametry. Żarówka Philips X-tremeVision Pro150 cechuje się wydajniejszą o 150 proc. (w porównaniu do wymaganego prawem minimum) wiązką światła, co przekłada się na dłuższy o 70 metrów zasięg. W Philips RacingVision GT200, wydajność wynosi 200 proc., a dodatkowy zasięg 80 metrów.

Natomiast Philips WhiteVision ultra wyróżnia się barwą o temperaturze 4200
K.
Jest ona zbliżona do światła dziennego, a tym samym neutralna dla ludzkiego oka. To z kolei zapobiega zmęczeniu wzroku podczas długiej jazdy po zmroku.

Nowe żarówki Philips WhiteVision ultra (H1, H3, H11, HB3, HB4, HIR2, PSX24W, W5W i H6W), X-tremeVision Pro150 (H1, H11, HB3, HB4, HIR2 i W5W) i RacingVision GT200 (H4 i H7) są już dostępne na polskim rynku.