PROFITECHNIK: SZCZYPCE DO MONTAŻU OPASEK I OBEJM

ProfiTe 1

Szczypce Knipex do opasek i obejm zaciskowych sprężynujących – to nowe narzędzie przeznaczone głównie do prac w przemyśle motoryzacyjnym, przy urządzeniach AGD i maszynach przemysłowych.

Od pozostałych tego typu narzędzi na rynku szczypce Knipex różnią się funkcjonalną konstrukcją, jednak najważniejszymi cechami tego modelu jest wygoda i bezpieczeństwo.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Szczypce Knipex 85 51 250 A przeznaczone są do montażu i demontażu różnego rodzaju opasek i obejm zaciskowych, używanych przy końcówkach i złączach węży przemysłowych. Stosowane mogą być zarówno do najbardziej popularnych opasek i obejm Mubea, Mikalor, jak i innych producentów.

Łatwa regulacja za pomocą jednego przycisku (max. rozstaw szczęk do 80 mm, zakres – ponad 40 mm) pozwala na dopasowanie do opasek o różnych rozmiarach, także tych w wersji zwężonej, opasek drucianych i pierścieni z taśmy sprężynowej o rozmiarze nominalnym do 70mm. Możliwe jest także łatwe ustawienie szczypiec bezpośrednio na chwytanej opasce.

ProfiTe 2

W szczypcach Knipex zastosowano obrotowe wymienne końcówki szczęk, po to, by pewnie i mocno uchwycić obejmy w każdej pozycji – zapobiegając ześlizgiwaniu się opaski. Dodatkowo smukła, niewielkiej szerokości główka ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Dzięki bardzo korzystnemu przełożeniu i poręcznemu i wytrzymałemu uchwytowi – do pracy tym narzędziem potrzebujemy niewielkiej siły. Cienkie antypoślizgowe PCW na rękojeści sprawia, że szczypce Knipex dobrze trzymają się w dłoni.

Złącze wsuwkowe, dzięki podwójnej prowadnicy, jest bardzo dużej wytrzymałości i stabilności. Warte podkreślenia jest też materiał i wykonanie – stal elektryczna chromowo- wanadowa, kuta matrycowo i hartowana olejowo.

Szczypce Knipex są bezpiecznym i ergonomicznym narzędziem dla mechaników i serwisantów, ale także dla pasjonatów narzędzi ręcznych. Można kupić je w sklepie internetowym, który daje na nie 5 lat gwarancji. Ich cena wynosi 215 złotych.