RENAULT: KOLEJNE 46 000 UCZNIÓW W PROGRAMIE

Prawie 46 500 uczniów z ponad 300 szkół podstawowych w całym kraju otrzyma pakiety edukacyjne „Droga i Ja”. Zestawy zostały ufundowane przez Renault Polska w ramach 12. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. To największa na świecie inicjatywa dla dzieci na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promocji ekologicznych form transportu.

Renault Polska ufundowało uczniom i nauczycielom szkół podstawowych w całym kraju prawie 2000 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”. To innowacyjne zestawy dydaktyczne, które powstały przy udziale międzynarodowych ekspertów bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania.

Każdy zestaw składa się z 24 bogato ilustrowanych ćwiczeń i testów dla uczniów, kart dydaktycznych dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Materiały zostały podzielone na dwie grupy wiekowe – 6-9 i 10-12 lat, a ich zawartość na dwie części tematyczne – „„Bezpieczeństwo dla wszystkich” i „Mobilność dla wszystkich”. Pierwsza, dotyczy problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, druga, ekologicznych form przemieszczania się.

Aby otrzymać bezpłatny pakiet, wystarczyło wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”: www.bezpieczenstwo.renault.pl. O ich przyznaniu decydowała kolejność nadsyłanych zgłoszeń.

Szkoły, które nie zdążyły zgłosić się po pakiety, wciąż mogą zrealizować zawarty w nich materiał. Zestawy dostępne są w formie elektronicznej na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl i można je bezpłatnie pobrać, a następnie wydrukować.

Alternatywną możliwością jest skorzystanie z multimedialnego E-Learningu programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”, umieszczonego na stronie www. To innowacyjne, interaktywne narzędzie do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, składające się z trzech sprofilowanych modułów – dla dzieci, nauczycieli i dla rodziców. W skład każdego modułu wchodzą animacje, quizy, gry i wiele ciekawostek związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Na zakończenie kursu każdy otrzymuje certyfikat.

Uczniowie szkół podstawowych mogą również wziąć udział w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Twój pomysł, Twoja inicjatywa”, organizowanym w ramach 12. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu i zrealizowaniu do 1 marca 2012 lokalnej kampanii promującej bezpieczeństwo ruchu drogowego i/lub przyjazne dla środowiska sposoby przemieszczania się. Nagrodą główną jest kilkudniowy wyjazd zwycięskiej grupy do Parku EuroDisneyland pod Paryżem. Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy poradnik konkursowy i więcej szczegółów znajduje się na w/w stronie.

Dzieci, które chciałyby aktywnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej mogą założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa.

W 12. edycji programu, kluby są punktowane za swoją aktywność w internetowym serwisie SKB. Dla najprężniej działających klubów przygotowano comiesięczne, atrakcyjne nagrody. Najbardziej aktywny SKB zostanie pod koniec edycji wyłoniony przez samych klubowiczów – w internetowym głosowaniu. Aby założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb.