RETTMOBIL 2016: SAMOCHODY OPLA RATUJĄ ŻYCIE

opel-rato1

Insignia Sports Tourer, Zafira Tourer, Mokka i ADAM, a teraz także Astra Sports Tourer — firma Opel znów powiększyła swoją szeroką ofertę pojazdów ratowniczych.

Na targach RETTmobil w Fuldzie (Niemcy) prezentowała się gama, której osiągom i parametrom mogą zawdzięczać życie setki czy tysiące osób.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Firma Opel, obok specjalistycznie wyposażonej Astry czy Mokki, przygotowała również bogatą ofertę konwersji pojazdów użytkowych. Na RETTmobil pojawiło się na przykład Movano w wersji dla służb ratunkowych i jako minivan dla straży pożarnej. Na stoisku numer 505 w hali 5 można było obejrzeć marki przystosowane do specyficznych potrzeb policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.

opel-rato2

Astra Sports Tourer jako mobilne centrum dowodzenia

Nowy Opel Astra Sports Tourer sprawdza się nie tylko jako auto dla użytkowników indywidualnych i klientów flotowych, ale także jako przyszłe mobilne centrum dowodzenia dla służb ratunkowych. Opel już w fabryce wyposażył nowe kombi w system sygnalizacji obejmujący niebieskie migające lampy z przodu oraz niebieskie światła ostrzegawcze z tyłu — wszystkie w technologii LED.

Towarzyszący mu panel sterowania BT 220 umieszczono w zasięgu ręki, w konsoli środkowej. W zakres wyposażenia dodatkowego wchodzi cyfrowy radiotelefon z kilkoma antenami dachowymi, mikrofon podłączony do zewnętrznych głośników oraz system umożliwiający wyjęcie kluczyka ze stacyjki bez wyłączania silnika. Jesienią firma Opel rozpocznie przyjmowanie zamówień na Astrę Sports Tourer oklejoną jaskrawą folią przez firmę design112.

Najmłodsza generacja kompaktowego kombi charakteryzuje się bardzo dobrą dynamiką. Jest to zasługa nowej architektury pojazdu oraz żwawych silników, takich jak diesel 1.6 CDTI o mocy 100 kW (136 KM), współpracujący z sześciobiegową przekładnią automatyczną (zużycie paliwa w cyklu mieszanym wg NEDC: 4,5–4,6 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym wg NEDC: 119–122 g/km).

opel-rato3

Samochody specjalne: szeroka oferta konwersji Movano

We współpracy z firmami specjalizującymi się w atestowanych przebudowach nadwozi Opel pokazał różne wersje Movano jako pojazdu ratującego życie. Firma Hensel Fahrzeugbau przekształciła model Movano Trabus (L3H2) na minivana dla straży pożarnej, którym zastęp strażaków wraz z niezbędnym sprzętem może zostać szybko dowieziony na miejsce zdarzenia.

Pojazd ratowniczy oparty na Movano L2H2 zapewnia z kolei szybki transport z miejsca wypadku do szpitala. Za konwersję i wyposażenie pojazdu w najnowocześniejszy sprzęt odpowiada firma Binz Ambulance- und Umwelttechnik. Po zakończeniu targów RETTmobil ten konkretny egzemplarz Movano trafi do Rüsselsheim, gdzie będzie służył w fabrycznej straży pożarnej.

Targi RETTmobil cieszyły się w tym roku ogromnym zainteresowaniem.

opel-rato4