SEAT: NOWY LEON JUŻ WYJECHAŁ NA DROGĘ

SEAT Leon czwartej generacji po raz pierwszy wyjechał na drogę bez kamuflażu. Samochód ma ciekawy design, a także wyższy stopień automatyzacji i pełną łączność z siecią.

Nic dziwnego, że nowe auto odróżnia się od innych pojazdów na drodze.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Stylizacja Leona jest interesująca – samochód posiada harmonijne proporcje, a opór aerodynamiczny został zmniejszony o 8 proc. Ważną rolę odgrywają również charakterystyczne przednie reflektory oraz tylne światła rozciągnięte na całej szerokości pojazdu. Pełne oświetlenie LED o mocy 900 lumenów zapewnia doskonałą widoczność.

– Technologia LED nie tylko zwiększa bezpieczeństwo. Dzięki rezygnacji z reflektorów halogenowych udało się także poprawić parametry zużycia energii – zapewnia Daniel Cortina, Manager Produktu odpowiedzialny za SEAT-a Leona.

Na drodze do zautomatyzowanej jazdy

Leon nowej generacji to najbezpieczniejszy i najbliżej współpracujący z kierowcą SEAT do tej pory. Auto zostało wyposażone w wiele funkcji wspomagania jazdy, takich jak proaktywny tempomat, asystent aktywnego utrzymania pasa ruchu czy adaptacyjne zawieszenie. To kolejne kroki stawiane w kierunku przyszłości, w której jazda będzie w dużej mierze zautomatyzowana.

– Wszystkie wprowadzone rozwiązania sprawiają, że Leon zbliża się do drugiego poziomu autonomiczności jazdy. Poza sprawdzonymi funkcjami, jak proaktywny tempomat czy unowocześniony system automatycznego hamowania, zapewniliśmy również wielu nowych asystentów – tłumaczy Product Manager.

Dzięki wbudowanej karcie eSIM, informacje o sytuacji na drodze w czasie rzeczywistym wyświetlane są na 10-calowym ekranie. Łączność z siecią to podstawa sytemu multimedialnego, sterowanego za pośrednictwem głosu i gestów.

– Funkcja rozpoznawania głosu pozwala kierowcy na interakcję z systemem. Proces uzyskiwania wskazówek nawigacyjnych lub wyboru ulubionej muzyki jest łatwy, szybki i bezpieczny – dodaje Cortina.

Aby kierowca mógł w pełni cieszyć się jazdą, samochód wyposażony został w system Full Link, który umożliwia podłączenie telefonu komórkowego (poprzez Bluetooth lub WLAN dla Apple CarPlay albo przewodowe połączenie z Android Auto) z opcją bezprzewodowego naładowania baterii.

Nowy SEAT Leon w liczbach:
– 4 dostępne napędy: silnik benzynowy, diesel, mild hybrid i plug-in hybrid;
– 2 rodzaje nadwozia: 5-drzwiowe i Sportstourer;
– 4 poziomy wyposażenia: Reference, Style, Xcellence i FR;
– 2 dostępne skrzynie biegów: manualna i DSG.