SERES: STRATEGICZNA UMOWA Z SANTANDER CONSUMER MULTIRENT

Santander Consumer Multirent podpisał umowę z importerem samochodów Seres firmą BUSNEX odpowiadająca za dystrybucję pojazdów w Polsce, Litwie Łotwie, Estonii oraz Finlandii.

Seres jest amerykańsko-chińskim producentem samochodów elektrycznych. Dzięki nawiązanej współpracy, klienci mogą skorzystać z finansowania na modele aut Seres 3 i wkrótce dostępne Seres 5.


Zobacz także:

LEXUS: MIJA 10 LAT OD ZAKOŃCZENIA PRODUKCJI MODELU LFA

ROZMAITOŚCI


 

Seres to firma założona w 2016 roku w Dolinie Krzemowej w Kalifornii w celu stworzenia nowej generacji samochodów elektrycznych. Należy do grupy Dongfeng Sokon Automobile znanej również jako DFSK. Wsparcie chińskiego kapitału pozwoliło wypłynąć marce na szerokie, międzynarodowe wody, czego efektem jest obecność jej samochodów w m.in w Norwegii, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Włoszech, Litwie oraz Estonii, a od 2021 roku także w Polsce.

Umowę z firmą Busnex niedawno podpisał Santander Consumer Multirent. Dzięki temu do jego oferty finansowania trafiły auta Seres 3 i wkrótce dostępne Seres 5.

Bacznie obserwujemy dane dotyczące aut elektrycznych w Polsce i widzimy, że cieszą się one rosnącym zainteresowaniem – mówi Paweł Dymowski z Santander Consumer Multirent. – Według najświeższych doniesień Licznika Elektromobilności PZPM i PSPA liczba zarejestrowanych elektryków przez pierwsze osiem miesięcy 2022 r. zwiększyła się o 16 139 sztuk, tj. o 42% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. Rosnąca popularność tych aut sprawia, że chcemy dalej systematycznie rozszerzać swoje portfolio i zwiększać udziały rynkowe w segmencie pojazdów z napędem elektrycznym.

Auta Seres z finansowaniem leasingodawcy można kupić w sieci sprzedaży Santander Consumer Multirent oraz u współpracujących z firmą dealerów samochodowych marki Seres.

Seres 3

Elektryczny crossover miejski Seres 3 to przestronny i praktyczny, 5-osobowy samochód o długości 4,385 m, zaprojektowany z dużą dbałością o szczegóły i z wysokiej jakości wykończeniem. Fotele, ale również deska rozdzielcza, kierownica i inne elementy zostały pokryte skórzanym materiałem. System kamer 360°, elektryczne, podgrzewane fotele i panoramiczny dach zapewniają poczucie komfortu i wygody. Seres 3 wykorzystuje bezkobaltowe akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4), które są jednymi z najnowszych, najbezpieczniejszych rodzajów akumulatorów, które gwarantują najwyższą wydajność, pojemność oraz żywotność baterii bez efektu pamięci. W aucie dostępne są 3 tryby jazdy – Normal, Sport i Eco – wykorzystujący maksymalnie moc rekuperacji.

Nowy Seres 3 ma akumulator o pojemności 53 kWh i silnik o mocy 162 KM. Maksymalna prędkość wynosi 155 kilometrów na godzinę, a jego zasięg wynosi do 329 kilometrów. Samochód obsługuje szybkie ładowanie (max 60 kW) , które ładuje 20-80% baterii w 30 minut. Normalny czas ładowania wynosi 8 godzin (max 6.6 kW)

Seres 3 jest zaprojektowany i zestrojony nie jako pojazd długodystansowy, a tym bardziej jako auto o sportowych osiągach, ale jako miejski crossover, idealnie sprawdzający się do jazdy po mieście, komfortowego pokonywania krótkich odcinków, jak i wycieczek poza miasto.

Seres występuje wyłącznie jako jedna wersja silnika/baterii oraz wyposażenia (Luxury). Do wybory pozostaje wyłącznie kolor metaliczny: biały, czarny, niebieski, czerwony.

Gwarancja na auto: 5 lat lub 150 000 km, na baterię: 8 lat lub 120 000 km. Gwarancja obejmuje także spadek efektywności baterii. Spadek ponad 30% efektywności baterii w trakcie gwarancji oznacza wymianę baterii.