SKODA: RUSZYŁA PRODUKCJA NOWEJ OCTAVII III

Skoda rozpoczęła seryjną produkcję trzeciej generacji modelu Octavia, która odbywać się będzie w głównej fabryce w Mladá Boleslav. Samochód zadebiutuje pod koniec stycznia 2013 roku.

– Model Octavia to serce marki. Nasz zespół stworzył samochód, który jest klasą samą w sobie. Jest to najlepsza Octavia w historii marki, a jej wprowadzenie umocni pozycję producenta na rynku pojazdów osobowych – mówi Winfried Vahland, prezes Škody.

W ramach przygotowań do produkcji Octavii III, firma zmodernizowała i rozbudowała swój zakład. Producent unowocześnił taśmy montażowe i zwiększył ich wydajność z 800 do 1 200 pojazdów dziennie.

– Rozpoczęcie produkcji modelu Octavia jest drugim, bardzo dużym przedsięwzięciem, tuż po wytwarzaniu modelu Rapid – mówi Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Škody odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

W fabryce w Mladá Boleslav uruchomiono także nową blacharnię oraz w pełni zautomatyzowaną lakiernię.

Wprowadzenie nowej Octavii to kolejny krok w ofensywie modelowej producenta. Škoda aż do 2015 roku planuje wprowadzanie nowego lub zmodernizowanego samochodu średnio co sześć miesięcy. Do 2018 roku marka będzie zwiększyć sprzedaż swoich pojazdów do 1,5 mln szt. rocznie. Nowa Octavia stanowi bardzo ważny element tej strategii.

Mimo, że samochód jest większy od poprzednika, jego masa została obniżona nawet o 102 kg. Model oferuje bardzo dużą ilość miejsca dla wszystkich pasażerów, a pojemność jego bagażnika wynosi rekordowe 590 litrów. Kompleksowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa i komfortu podnosi pewność podróżowania, a szereg „przemyślanych rozwiązań” zwiększa funkcjonalność pojazdu.

Octavia to bardzo ważny model Škody. Samochód został uznany za bestseller marki, stanowiąc aż 44 proc. jego światowych dostaw. Auto produkowane jest od 1996 roku i oferowane jest w ponad 100 krajach świata. Do tej pory wytworzono 3,7 mln egzemplarzy tego samochodu.