SKODA STUDENT CONCEPT CAR: SCALA POJAWI SIĘ W CZERWCU

Ten samochód wraz z oficjalną nazwą zostanie zaprezentowany w czerwcu. Chodzi o siódme, studenckie auto koncepcyjne, które tworzone jest przez dwudziestu studentów Akademii Škody.

Pierwowzorem zadania jest trym razem kompaktowy model Scala, który studenci zademonstrują w wersji Spider.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Pierwsze szkice uczestnicy tworzyli pod opieką Olivera Stefaniego, Szefa Designu Škoda Auto. Studenci Akademii nie tylko projektują pojazd, ale również samodzielnie go budują.

Podczas realizacji projektu młode talenty są wspierane przez inżynierów i doświadczonych pracowników z działów: rozwoju technicznego, designu i produkcji w siedzibie producenta w Mladá Boleslav. Akademia marki działa od ponad 90 lat.

Celem młodych projektantów jest, aby Scala, która zostanie stworzona w wersji Spider, posiadała jeszcze wyraźniej zarysowane linie nadwozia uwydatniające dynamikę pojazdu. Ważnym krokiem na drodze do oficjalnej prezentacji unikatowego modelu była wizyta uczniów w dziale designu. Wtedy to uczestnicy projektu mieli okazję obserwować pracę Olivera Stefaniego i jego zespołu, a także, przy wsparciu ekspertów, projektować własne szkice samochodu koncepcyjnego.

– Pomimo, że w procesie projektowania nowych modeli coraz częściej wykorzystywane są komputery i symulacje technologiczne, rysunek stanowi wciąż ważną część pracy designerów. Z każdą kolejną narysowaną linią, pomysł przekształca się w coś rzeczywistego. Przygotowywanie szkiców stanowi pierwszy krok na długiej i ekscytującej drodze do stworzenia nowego samochodu – wyjaśnia Oliver Stefani.

Projektowanie pojazdu koncepcyjnego, a następnie własnoręczne budowanie go stanowi punkt kulminacyjny procesu kształcenia Akademii.