TOKIO 2011: ŚWIATOWA PREMIERA MAZDY TAKERI

Podczas 42. Targów Samochodowych Tokio 2011 zostanie premierowo zaprezentowany koncepcyjny model Mazda Takeri. Swój debiut na rynku japońskim będzie miała także nowa Mazda CX-5 – wyposażona w pełną gamę rozwiązań należących do przełomowej, opracowanej przez Mazdę Technologii Skyactiv.

Motywem przewodnim Mazdy podczas targów w Tokio będzie „Technologia przyjazna dla środowiska, poszerzanie granic emocji w ruchu. Dla ludzi, którzy kochają jazdę samochodem, Mazda będzie pogłębiała emocje towarzyszące prowadzeniu w połączeniu z ochroną środowiska i bezpieczeństwem”.

Koncepcyjny model Takeri wykorzystuje nowy język designu Mazdy, Kodo – Dusza Ruchu – i pokazuje nową linię stylizacji sedanów. Pod karoserią kryją się rozwiązania należące do Technologii Skyactiv, w tym zastosowany po raz pierwszy w Maździe układ hamulcowy z odzyskiem energii. Przetwarza on energię kinetyczną na elektryczną podczas hamowania i przechowuje ją w kondensatorach do późniejszego wykorzystania w urządzeniach elektrycznych pojazdu, co przyczynia się do obniżenia obciążenia silnika i zużycia paliwa.

 

 

To – w połączeniu z nowym silnikiem diesla Skyactiv-D, systemem Mazda i-stop, nowymi lekkimi, aerodynamicznymi elementami i konstrukcją podwozia – umożliwia modelowi Mazda Takeri osiągnięcie niskiego zużycia paliwa przy dobrych osiągach i wysokim poziomie komfortu.

Nowa Mazda CX-5
to pierwszy model seryjny Mazdy z zastosowaniem linii designu “Kodo” – Dusza Ruchu oraz silników, skrzyń biegów, nadwozia i podwozia w Technologii Skyactiv. Dzięki małej wadze, doskonałym właściwościom aerodynamicznym, mocnemu silnikowi diesla oraz silnikom benzynowym, systemowi Mazda i-stop i przyczyniającym się do obniżenia zużycia paliwa skrzyniom biegów, nowy model CX-5 oferuje przewidywalne i szybkie reakcje oraz wysoką jakość jazdy o bardzo przyjaznym dla środowiska charakterze i wysokim poziomie bezpieczeństwa.

 

 

Lista prezentowanych modeli
– koncepcyjna Mazda TAKERI: premiera światowa
– Mazda CX-5: premiera na rynku japońskim
– koncepcyjna Mazda SHINARI: premiera na rynku japońskim

Modele rynkowe: Mazda Demio (Mazda2), Mazda Verisa, Mazda Axela/Axela Sport (Mazda3), Mazda Premacy (Mazda5), Mazda Biante, Mazda Roadster (MX-5) i inne (17 pojazdów)

Technologia: SKYACTIV-D, SKYACTIV-G (2,0L i 1,3L), SKYACTIV-DRIVE, regeneracyjny układ hamulcowy .

Mazda będzie również uczestniczyć w wystawie SMART MOBILITY CITY 2011 (organizowanej przez komitet wykonawczy Smart Mobility City 2011 oraz Japońskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów.)

Targi Motoryzacyjne Tokio 2011 odbędą się w Tokyo Big Sight (międzynarodowe centrum ekspozycyjne w Tokio). Dni prasowe przewidziano na 30 listopada, dni dla publiczności potrwają od 3 do 11 grudnia 2011.