TOOLIMPEX CUP 2013: MAŁYSZ POWALCZY O PUNKTY

Ma 1_88

Adam Małysz i Rafał Marton rozpoczynają na Węgrzech batalię w FIA CEZ Cross Country Championship. Pierwszą rundę posiadającą współczynnik 2, stanowi Toolimpex Cup. Polska załoga naklei na Toyotę Hilux numer startowy 3.

Bazę rajdu stanowi Nagykallo, powiatowe miasto w komitacie Szabolcs- Szatmar- Bereg w północno- wschodnich Węgrzech. Wśród rywali Małysza znaleźli się dwaj węgierscy kierowcy Hiluxów – Erik Korda i Imre Fodor. Z numerem 1 startuje Pal Lonayi (BMW X3).


Zobacz także:
SPORT


W piątek odbędzie się 8-kilometrowy prolog. Sobotni program obejmuje sześć odcinków specjalnych, w tym dwa mierzące 52 km. Na niedzielę przewidziano dwie pętle z OS-ami o długości 24 i 52 km. Wyniki będą znane po południu.

Adam Małysz: Cieszę się, że po długiej przerwie, po Świętach wracamy do ścigania. W poprzednim sezonie zajęliśmy czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy Centralnej, więc tym razem celem jest podium. Znam węgierskie rajdy z ubiegłorocznych występów w Rábaköz Cup i Gyulai Várfürdő Cup. Nie są to łatwe imprezy, a miejscowi kierowcy prezentują wysoki poziom. Przy trasie będzie zapewne sporo kibiców.

Ma 2_87