TOOLIMPEX CUP 2013: MAŁYSZ WYGRYWA W CEZ

Ma 1_MG_9464

Załoga Orlen Team: Adam Małysz i Rafał Marton, wygrała Toolimpex Cup – pierwszą rundę Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w rajdach Cross- Country. To pierwsze w karierze zwycięstwo Adama Małysza w rajdzie terenowym.

Adam Małysz był najszybszy na prologu oraz siedmiu z dziewięciu odcinków specjalnych rajdu. Dzisiaj polska załoga była niepokonana na wszystkich czterech próbach.


Zobacz także:
SPORT


– Mieliśmy sporo szczęścia. Zaczęliśmy atakować od razu na pierwszym odcinku specjalnym, gdzie udało nam się odrobić prawie 40 sekund do lidera. Wówczas nasz główny konkurent – Węgier, Imre Fodor – zaczął najwyraźniej odczuwać presję. Na każdym kolejnym kilometrze sukcesywnie zmniejszaliśmy do niego stratę. W końcu jego pięciolitrową Toyotę Hilux wybiło na partii z koleinami i wylądował poza trasą. Wówczas wiedzieliśmy, że musimy dojechać spokojnie do mety trzymając swoje tempo i tak też nam to sprawnie wyszło – powiedział Adam Małysz.

Czołową trojkę rajdu uzupełniło dwóch lokalnych kierowców: Zsolt Murczin ze stratą do polskiej załogi 18.09 min. oraz Imre Varga wolniejszy od naszych o 23.3 min.

Ma 2_MG_9076

W “dziesiątce” znalazły się jeszcze dwie polskie załogi: Łukasz Komornicki i Jakub Mroczkowski zajęli piąte, a Maciej Stańco i Ernest Górecki – ósme miejsce.

WYNIKI TOOLIMPEX CUP
1. Adam Małysz i Rafał Marton (Toyota Hilux) – 3:23.54 godz.;
2. Zsolt Murczin i Robert Bagics (Mitsubishi L200) – strata 18.09 min.;
3. Imre Varga i Ferenc Szegedi (Nissan KingCab) – 23.38 min.;
4. Antal Fekete i György Toth (Nissan Pick Up) – 55.09 min.;
5. Łukasz Komornicki i Jakub Mroczkowski (Mitsubishi Pajero D) – 55.17
6. Juraj Ulrich i Daniela Ulrichova (Nissan Navara) – 1:07.45 godz.;
7. Tomas Horansky i Karel Uhrik (Toyota Land Cruiser) – 1:23.52 godz.;
8. Maciej Stańco i Ernest Górecki (Porsche Cayenne) – 2:30.58 godz.;
9. Zoltan Kaposi i Nikolett Szoke (Nissan Pick Up) – 10:02.36 godz.