TRWA POZNAŃSKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

zabytki-rajd1

Trwa 46. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, którego organizatorem jest Automobilklub Wielkopolski w Poznaniu.

Jest to najstarsza tego typu impreza w Polsce. Bierze w niej udział 30 samochodów wyprodukowanych przed 1988 rokiem.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

ROZMAITOŚCI


 

Patronat Honorowy nad tegorocznym rajdem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Poznański Jan Grabkowski i Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Do najciekawszych samochodów należą samochody przedwojenne. Wśród nich na trasie rajdu pojawiły się takie perełki motoryzacyjnej historii jak Ford A Sport Coupe, Cadillac 355c czy Aero 30. Na liście startowej jest też kilka różnych modeli Mercedesów oraz auta znane z ulic z okresu PRL-u jak Warszawa, Nysa, Trabant czy Polski Fiat 126p.

W dniu 31 sierpnia zawodnicy będą pokonywać trasę przebiegającą malowniczymi drogami Wielkopolski, a próby sprawnościowe i rekreacyjne oraz prawidłowy przejazd trasy pozwolą wyłonić najlepszych. Uczestników będzie można oglądać na starcie przed Hotelem „Delicjusz” w Trzebawiu, który jest bazą tegorocznego rajdu, a potem w Stęszewie, Rogalinie, Krzesinach.

Kulminacyjnym punktem programu tego dnia rajdu będzie Konkurs Elegancji w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu. Pokaz odbędzie się na Starym Rynku w Poznaniu o godz. 15.00.

Po rajdowych zmaganiach, w niedzielę, 1 września uczestnicy rajdu spotkają się na pikniku motoryzacyjnym w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno -Spożywczego w Szreniawie. Wystawa pojazdów ,uczestników 46. Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych będzie dodatkową atrakcją dla zwiedzających placówkę w tym dniu.

Rajd został zorganizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Gminy Stęszew. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski www.aw.poznan.pl.

Opr.: Grzegorz Rybak