VOLKSWAGEN: NOWY CADDY CALIFORNIA NA WIRTUALNYM STOISKU

Skończyły się wakacje, ale sezon urlopowy trwa. Wiele osób postanowiło wyjechać na wypoczynek dopiero wtedy, gdy fala turystów rozjedzie się z atrakcyjnych miejsc do domów.

W tym roku, zapewne z powodu koronawirusa, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kampery.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje właśnie Caddy California.

Choć jest to następca Caddy Beach, każdy szczegół nowego samochodu został przeprojektowany i przebudowany. Pojazd powstaje w polskiej fabryce w Poznaniu. Dostępne są zatem trzy różne modele California – rodzina samochodów kempingowych na każdy budżet, każdą podróż i każdą przygodę.

Caddy California ma silnik montowanym poprzecznie, najnowsze rozwiązania techniczne i znaczny przyrost przestrzeni. Nowe auto o długości 4501 mm pojawi się na rynku jeszcze przed końcem tego roku, natomiast wersja z większym rozstawem osi – o długości 4853 mm – w roku 2021. Samochód posiada np. nowe rozkładane łóżko. Dzięki talerzowym sprężynom i wysokiej jakości materacowi, jego konstrukcja zapewnia wysoki komfort snu jak łóżka w T6.1 California i Grand California.

Łóżko ma wymiary 1980 x 1070 mm. Po złożeniu zmniejsza się jednak do jednej trzeciej długości. Opcjonalna mini kuchnia w to nowa funkcja. Umieszczona jest z tyłu, po lewej stronie przestrzeni ładunkowej, pod łóżkiem, a po otwarciu tylnej klapy można ją łatwo wysunąć. Podniesiona klapa tylna zapewnia również ochronę przed deszczem podczas gotowania. Nowa kuchenka wysuwana jest z tylnej części pojazdu.

Mini kuchnia składa się z dwóch części. W górnej części znajduje się jednopalnikowa kuchenka gazowa z osłoną przed wiatrem i poręczną półką. Natomiast w dolnej, wysuwanej części znajduje się pojemnik na sztućce oraz dodatkowe miejsce do przechowywania naczyń i prowiantu. W tylnej części kuchni znajduje się wentylowana skrzynia na butlę gazową.

Caddy California może być opcjonalnie skonfigurowany z dużym panoramicznym dachem (1,4 m2). Nowe są otwory wentylacyjne ze zintegrowaną siatką przeciw owadom na drzwi kierowcy i pasażera. System przyciemnia diodowe lampki. Dwa krzesła i stół kempingowy można szybko schować do torby pod łóżkiem.

Modułowy system namiotowy jest układem właściwie wolnostojącym, może być również używany oddzielnie, bez połączenia z autem. Dwie osoby śpią w środku, a dwie w nowym namiocie.

Caddy California wyposażono najnowszej generacji systemy wsparcia kierowcy (np. Travel Assist) – łącznie dostępnych będzie ich dziewiętnaście.

Na początku silniki TDI będą dostępne w dwóch wersjach mocy: 55 kW (75 KM) i 90 kW (122 KM). Caddy California będzie również dostępny z napędem na cztery koła (4MOTION).

Nowe auto będzie można obejrzeć aż do późnej jesieni na wirtualnym stoisku wystawowym.