WYŚCIGI: GOSIA RDEST W 4. RUNDZIE AUDI SPORT TT CUP

uaditt_rde1r

23 kierowców spotka się w najbliższy weekend na torze w Oschesleben aby stanąć do rywalizacji podczas czwartej rundy Audi Sport TT Cup 2015.

Będzie to już drugi w tym sezonie występ Gosi Rdest na niemieckim torze zlokalizowanym pod Magdeburgiem. Pojedzie także inny reprezentant Polski, Jan Kisiel.


Zobacz relacje:

SPORT


 

Debiutujący monomarkowy puchar Audi TT wkroczył za półmetek rywalizacji. Po wakacyjnej przerwie od ścigania zawodnicy spotkają się jeszcze trzy razy. Dotąd rywalizacja w pucharze przebiegała niezwykle ekscytująco. Spośród 18 stałych kierowców aż 1/3 stała na najwyższym stopniu podium, a w każdym z sześciu już rozegranych wyścigów triumfował inny zawodnik. W pucharowej TT-ce coraz pewniej czuje się też Gosia Rdest – jedna z dwóch kobiet w stawce.

Z wyścigu na wyścig jest to coraz bardziej widoczne w międzyczasach oraz zajmowanych miejscach. Polka już drugi raz w tym roku zawita na Motorsport Arenę Oschersleben, na niemieckim torze startowała się już podczas kwietniowej rundy Volkswagen Golf Cup.

auditt_rdes2

Gosia Rdest: To ogromny plus, że będę ścigać się na znanym mi już obiekcie. Inaugurowaliśmy tutaj tegoroczny Volkswagen Golf Cup, jeździłam na nim również w ubiegłym roku, ale mimo wszystko innym samochodem o odmiennej charakterystyce i mniejszej mocy. Od czwartku będziemy intensywnie pracować z inżynierem na torze. Oschersleben to specyficzny obiekt. Nie jest może długi, ale ma kilka ciekawych punktów. Na pierwszym zakręcie na przykład można sporo zyskać, można też sporo stracić. Jest też kilka newralgicznych miejsc na których można przeprowadzać ataki. Powrót za kierownicę pucharowej TT-tki po prawie miesięcznej przerwie na pewno przyniesie sporo radości.

Organizatorzy Audi Sport TT Cup przykładają szczególną wagę do oprawy zawodów. Zawody towarzyszą niemieckiej serii DTM, która jest gwarantem wielotysięcznej publiki na torze. Wszystkie zawody można oglądać na żywo za pośrednictwem internetu. Weekend w wykonaniu zawodników Audi Sport TT Cup rozpocznie się w piątek o 12:50 sesją treningową. Kwalifikacje zaplanowano na sobotę na 10:15. Wyścigi będzie można śledzić na żywo i w internecie w sobotę o 16:55 i niedzielę o 12:20.

Relacja live z najbliższych dwóch wyścigów na Orschersleben będzie dostępna na: http://www.audi-motorsport.com/de/en/home/livestream.html