ADAC OPEL e-RALLY CUP RUSZA W MAJU – BĘDZIE OSIM RUND

ADAC Opel e-Rally Cup wystartuje w maju. Znany jest już kalendarz pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym.

W grudniu 2020 roku, w ramach przygotowań do sezonu, zorganizowano kolejne symulacje rajdów.


Zobacz także:

RAJDY

ECO


 

Umożliwia to dostarczenie samochodów zespołom zgodnie z planem, czyli w marcu. W pierwszym sezonie ADAC Opel e‑Rally Cup zaplanowano osiem rund, z których połowa odbędzie się w ramach Rajdowych Mistrzostw Niemiec (DRM). Ponadto przewidziano trzy zawody w ramach Rallye 70, czyli krajowych jednodniowych imprez rozgrywanych na 70‑kilometrowych odcinkach specjalnych.

Szczególne atrakcje czekają zespoły Opla w ostatni weekend sierpnia, kiedy e‑kierowcy rajdowi wystąpią w Rajdzie Barum (runda mistrzostw Europy FIA ERC). Uczestnicy walki o puchar będą mieli okazję poznać swoje nowe pojazdy w czasie testów, które zaplanowano na kwiecień. Cena Opla Corsy‑e Rally gotowego do rajdu wynosi 49 900 euro (plus VAT).

Rejestracja uczestników ADAC Opel e-Rally Cup 2021 rozpoczęła się 15 stycznia 2021 r. Do 12 lutego obowiązuje obniżona opłata rejestracyjna w wysokości 5 900 euro (plus VAT). Kwota ta obejmuje wszystkie opłaty wpisowe na sezon pucharowy 2021, dostęp do strefy reprezentacyjnej dla czterech członków zespołu, kombinezony rajdowe i odzież dla kierowcy i pilota, namiot serwisowy z plandeką podłogową oraz bezpłatne ładowanie pojazdu przez cały sezon.

Po 12 lutego 2021 r. pobierana będzie pełna opłata rejestracyjna 7 500 euro (plus VAT). Wszystkie zgłoszenia dokonane w 2020 r. zachowują ważność. Uczestnicy mogą liczyć na pulę nagród, których suma wynosi około 100 000 euro. Najszybsi juniorzy mają szansę zakwalifikowania się do ADAC Opel Rally Junior Team 2022 oraz rozpoczęcia rywalizacji na międzynarodowej scenie rajdowej w nowym modelu Corsa Rally4.

W pierwszym sezonie limit wiekowy dla klasyfikacji juniorskiej podniesiono z 25 do 26 lat (osoby urodzone w 1995 r. lub później).

Kalandarz ADAC Opel e-Rally Cup 2021
* 7­­–8 maja: ADAC Rallye Rund um die Sulinger Bärenklaue;
* 28–29 maja: AvD Sachsen Rallye;
* 11–12 czerwca: ADAC Rallye Stemwede;
* 14 sierpnia: Rallye Oberehe;
* 27–29 sierpnia: Barum Czech Rally Zlín;
* 18 września: ADAC Rallye Hinterland;
* 2 października: ADAC Wartburg Rallye;
* 15–16 października: ADAC 3-Städte Rallye.