ALFA ROMEO: 4C KOLEKCJONUJE NAGRODY W EUROPIE

alfa-romeo-1

Kolekcja nagród i tytułów dla Alfy Romeo 4C została wzbogacona o nowe, międzynarodowe wyróżnienie: “Najlepszy Samochód Sportowy 2014 Roku”, które zostało jej przyznane przez Czytelników portugalskiego pisma „Autohoje”.

21. raz z rzędu, wraz z innymi 19 publikacjami grupy Motorpress, branżowy tygodnik “Autohoje” zaprosił swoich Czytelników do głosowania na ulubiony samochód, wybierany spośród około 400 modeli startujących w konkursie.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W kategorii “Auto Sportowe” na szczycie znalazł się włoski, kompaktowy supersamochód. Zaprojektowana przez inżynierów Alfy Romeo i wyprodukowana w zakładzie Maserati w Modenie, Alfa Romeo 4C jest ikoną marki.

W poprzednich edycjach portugalskiego konkursu zwyciężały już inne modele Alfy Romeo, takie jak: Giulietta, MiTo, 159, 8C i 8C Spider.

alfa-romeo-2

4C zwyciężyła także w piątej edycji MQC Motor Award, w kategorii „Best Sport Cars” konkursu w Hiszpanii dotyczącego silników.

– Samochód sportowy musi nas w sobie rozkochać już od pierwszego momentu. Musi nas zachwycić swoim stylem i ująć magią swojego wyposażenia oraz osiągami silnika. Alfa Romeo 4C potrafi to i jeszcze więcej: to prawdziwe coupé z tylnym napędem, wykonane z aluminium i włókna węglowego. I jakby tego jeszcze było mało, silnik oferuje moc 240 KM. To auto o zdecydowanym charakterze – powiedział Gonzalo Serrano, dyrektor “MQC”.

W Polsce dziennikarze polskiej edycji Top Gear przyznali Alfie Romeo 4C tytuł „Najlepszego Samochodu Roku” w kategorii „Coupé Roku”. Także tytuł „Samochodu Roku Playboya 2014″ trafił do tego modelu. W konkursie „Auto Lider 2013” tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto”, 4C wygrała w kategorii „Auto Sportowe i Kabriolet”.