AUDI: JAMIE GREEN W ZESPOLE W WYŚCIGACH DTM

W Formule 3 zwyciężył Lewisa Hamiltona i Nico Rosberga. Uważa się go za „króla toru Norisring“. Już wkrótce usiądzie za kierownicą samochodu marki Audi. Mieszkający na stałe w Monako Brytyjczyk Jamie Green, wzmocni w sezonie 2013 zespół kierowców startujących w wyścigach DTM.

To spektakularny transfer w najpopularniejszej serii międzynarodowych wyścigów samochodów turystycznych. Po ośmiu latach reprezentowania marki Mercedes-Benz, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych kierowców DTM przechodzi do stajni Audi. Jamie Green wziął dotychczas udział w osiemdziesięciu trzech wyścigach DTM, z czego osiem wygrał, a sześciokrotnie startował z pierwszego pola startowego. Sezon 2012 zakończył na trzecim miejscu w klasyfikacji ogólnej. Przy tym jako jedyny kierowca zdobył punkty we wszystkich dziesięciu wyścigach i do końca zachował szanse na tytuł mistrzowski.

– Nie ulega wątpliwości, że Jamie Green to obecnie jeden z najlepszych kierowców startujących w DTM – twierdzi szef Audi Motorsport, Wolfgang Ullrich. Udowodnił to w sezonie 2012. Właściwie to mógł sam wybrać, dla jakiego producenta chce startować. Cieszymy się, że zdecydował się na Audi i jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie i szybkość będą prawdziwym wsparciem dla naszego teamu DTM.

– Audi to fascynująca marka, oferująca wspaniałe produkty – mówi Jamie Green. Jestem przekonany, że z Audi dokonam tego, czego dotychczas dokonać nie zdołałem. Zdobędę tytuł w wyścigach DTM. Bardzo dużo zawdzięczam mojemu dotychczasowemu pracodawcy i zmiana po tylu wspólnych latach z całą pewnością nie przyszła mi łatwo. Ale bardzo dobrze przemyślałem ten krok. Cieszę się na nowe wyzwania i nie mogę się już doczekać pierwszego wyścigu za kierownicą Audi A5 DTM.

Największy triumf w swojej karierze Jamie Green świętował w 2004 roku, gdy zwyciężył w Formule 3 Euro Series. Pokonał wówczas między innymi dzisiejsze gwiazdy Formuły 1, Lewisa Hamiltona i Nico Rosberga. W swoim pierwszym sezonie DTM, w 2005 roku, od razu zdobył dwa pole position. Jego ówczesnym kolegą z zespołu był Bruno Spengler, obecny mistrz DTM. Nowy kierowca ze stajni Audi wygrał wtedy pojedynek z Kanadyjczykiem, zdobywając zdecydowaną przewagę 29:5.

W latach 2008, 2009 i 2010, Jamie Green dokonał niespotykanego dotąd wyczynu i za kierownicą tego samego pojazdu zwyciężył trzy razy z rzędu w prestiżowych wyścigach na torze Norisring. W sezonie 2012, po raz czwarty odniósł zwycięstwo w tym najważniejszym rozgrywanym w Niemczech wyścigu DTM.