AUDI: POWSTANIE Q1 – NOWY MODEL LINII JUŻ W 2016 ROKU

Linia modelowa Q zostanie wkrótce rozbudowana o kolejne auto. Zarząd i rada zakładowa Audi AG ogłosiły, że nowe Audi Q1, zjedzie z linii montażowych w Ingolstadt w roku 2016.

Nowy model, pomyślany jako początek linii Q, stanowić będzie wydatny wkład do postępującego rozwoju firmy i wzmocni jej międzynarodową konkurencyjność. To kontynuacja ofensywy Audi.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Do roku 2020, producent z Ingolstadt poszerzy gamę produktów z obecnych 49, do ponad 60 modeli. Do tego czasu, roczna liczba sprzedawanych samochodów Audi osiągnie wartość ponad dwóch milionów sztuk.

– Audi Q1 to element naszej szeroko zakrojonej strategii związanej z autami typu SUV. Samochód został zaprojektowany na bazie koncepcji modułowej, poprzecznej płyty podłogowej i będzie z pewnością najtańszym pojazdem nowej serii Q — stwierdził Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

Decyzja o rozpoczęciu produkcji nowego modelu w Ingolstadt, pomoże na dłuższy czas zabezpieczyć wykorzystanie mocy produkcyjnych w głównej fabryce koncernu. W tym zakładzie Audi produkuje modele segmentów A i B: A3 i A3 Sportback oraz A4/A5.

Powstanie nowego modelu to też dowód, że zaangażowanie pracowników pomaga zabezpieczyć miejsca pracy oraz że internacjonalizacja grupy Audi nie przebiega kosztem zakładów w Niemczech.

Linia Q obejmuje obecnie modele Audi Q3, RS Q3, Q5, SQ5 i Q7.

Q5 jest liderem wśród bezpośredniej konkurencji na rynkach całego świata. Do końca października tego roku, cztery ringi dostarczyły swoim klientom 194 430 egzemplarzy Q5, o 17 proc. więcej w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Planuje się, że w całym roku 2013, zmontowanych zostanie około 230 000 egzemplarzy tego samochodu. To ponad połowa wszystkich modeli serii Q. SUV-y to w tym roku około 28 proc. całkowitego wolumenu produkcyjnego firmy. Przewiduje się, że do roku 2020 udział ten wzrośnie do ponad 35 proc.

Od roku 2006, gdy wprowadzono na rynek pierwszego SUV-a, Audi wyprodukowało i dostarczyło swoim klientom w sumie ponad 1,5 miliona aut z rodziny Q.