AUDI SPONSOREM FC CHELSEA LONDYN

Odnosząca sukcesy piłkarska rodzina Audi, jest bogatsza o nowego pierwszoligowego gracza. Przez najbliższe trzy lata, koncern z Ingolstadt będzie wspierać londyński klub z bogatymi tradycjami – FC Chelsea. Dzięki temu, Audi towarzyszy już czterem najlepszym drużynom Europy.

Bayern Monachium, Real Madryt, FC Barcelona i teraz również FC Chelsea. Od tej chwili wszyscy czterej półfinaliści obecnego sezonu Europejskich Pucharów, należą do grupy partnerskich drużyn Audi. Przez najbliższe trzy lata, cztery pierścienie będą obecne na Stamford Bridge, legendarnym stadionie Chelsea. Brytyjski klub zdobył właśnie Puchar Europy, po raz siódmy Puchar Anglii, a w ostatnich ośmiu latach trzy razy wygrywał Premier League.

– Serdecznie witamy Chelsea w piłkarskiej rodzinie Audi – mówi Peter Schwarzenbauer, członek zarządu AUDI AG odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. Ze swoją ponad stuletnią tradycją, milionami fanów na całym świecie i licznymi trofeami, klub jest jednym z najsłynniejszych w międzynarodowym futbolu. Chcemy w przyszłości być razem obecni na ważnym brytyjskim rynku. Teraz natomiast cieszymy się ze wszystkimi kibicami Chelsea z wygranej w finale Ligi Mistrzów w Monachium.

– Nasze hasło „przewaga dzięki technice” dotyczy w równym stopniu Audi i Chelsea. Dzięki partnerstwu otwierają się całkowicie nowe możliwości. FC Chelsea planuje na przykład otworzyć naukową akademię sportu. To mogłoby być również interesujące dla naszych kierowców wyścigowych – dodał Martin Sander, dyrektor Audi UK.

– Cieszymy się na współpracę z jednym z wiodących producentów samochodów na świecie – mówi Ron Gourlay, dyrektor generalny FC Chelsea. Audi jest znane ze swego sportowego charakteru oraz wspaniałej, innowacyjnej technologii i dlatego jest fantastycznym partnerem dla naszego klubu.