AUTA I SPRZĘT OCHRONNY DLA POTRZEB PCK W SZCZECINIE

Dwa samochody dostawcze Renault Kangoo przekazane przez Renault Polska dostarczyli Instruktorzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault w użytkowanie oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie.

Oprócz tego przewieźli również niezbędny sprzęt ochronny dla placówek pomocowych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

BEZPIECZEŃSTWO


 

Posłużyły do tego auta Renault Megane, na co dzień wykorzystywane podczas szkoleń w Szkole Bezpiecznej Jazdy Renault. W obliczu epidemii koronawirusa COVID-19 Szkoła włącza się w działania pomocowe dla pracowników medycznych oraz innych grup potrzebujących wsparcia – seniorów i osób poddanych kwarantannie.

Dwa dostarczone samochody to modele dostawcze Renault Kangoo. Auta zostaną wykorzystane w celu dowożenia żywności i środków czystości osobom starszym oraz będącym w kwarantannie. Posłużą także do dostawy sprzętu medycznego dla szpitali i lokalnych władz.

Instruktorzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault wspierają ośrodki pomocy także poprzez samodzielną dostawę sprzętu ochronnego takiego jak maseczki i rękawiczki. Dotarły one m.in. do ośrodka dla bezdomnych w Poznaniu.

– W obliczu kryzysu, który dotknął nas wszystkich, każdy powinien wykorzystywać do walki z epidemią zasoby, którymi dysponuje. W naszym przypadku są to umiejętność płynnej i bezpiecznej jazdy oraz samochody Renault Megane. Dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić transport sprzętu medycznego oraz darów dla osób, które w obecnej sytuacji nie mogą samodzielnie zrobić niezbędnych zakupów – mówi Leszek Kuzaj, dyrektor ds. Sportu i Eventów oraz ambasador Toru Modlin.