AUTOMAPA: NOWE ODCINKI AUTOSTRAD I TRAS

AutoMapa i serwis Targeo.pl udostępniły w swoich mapach oddane właśnie do użytku odcinki A i B autostrady A2. Kierowcy korzystający z systemu AutoMapa/ Targeo Traffic prowadzeni są nowym, 33 kilometrowym odcinkiem autostrady A2 między Łodzią a Nieborowem.

Również oddane 1 czerwca odcinki autostrady A1 – Zabrze-Pyrzowice oraz odcinek drogi ekspresowej S1 zostały udostępnione użytkownikom AutoMapy i Targeo.pl w trybie on-line. Oddane do użytku drogi prowadzą od lotniska w Pyrzowicach do Zabrza i łączą się na północy z trasą S1, na południu zaś z istniejącą już autostradą A1. Kierowcy podróżujący w okolicach Poznania mogą także skorzystać z otwartego, 14 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 nazywanej zachodnią obwodnicą Poznania wraz z węzłem autostradowym Poznań Zachód.

AutoMapa i Targeo.pl mają również przygotowany do udostępnienia użytkownikom nowy, 35 kilometrowy fragment drogi ekspresowej S5 z Gniezna do Poznania (A2), czyli wschodniej obwodnicy stolicy Wielkopolski. Zostanie on włączony do istniejących map Targeo.pl i AutoMapy tuż po oddaniu drogi do użytku.

– Aby kierowcy podróżujący w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej mogli skorzystać z nowych odcinków dróg – muszą wiedzieć, jak na nie trafić. AutoMapa i serwis Targeo.pl, aktualizując w czasie rzeczywistym infrastrukturę drogową pozwolą kierowcom uniknąć błądzenia i najszybciej doprowadzą do celu podróży. Taki sposób aktualizacji map pokazuje też przewagę polskiej nawigacji nad światową konkurencją – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

Autostrady i drogi szybkiego ruchu, to jednak nie wszystko – w wielu miastach są też czasowe zmiany organizacji ruchu – zwłaszcza w tzw. dni meczowe. Wszystkie te zmiany uwzględniane są na bieżąco w AutoMapie oraz serwisie Targeo.pl. Wyznaczane trasy uwzględniają także aktualne natężenie ruchu, dzięki czemu możliwe będzie sprawne pokonanie trasy podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012.