BAJA CARPATHIA 2012: PROLOG ODWOŁANY (WIDEO)

Pechowo rozpoczął się Rajd Baja Carpathi w Stalowej Woli. Dachował samochód jednego z faworytów – Erika Kordy. Załoga po wypadku trafiła do szpitala na obserwację, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Organizatorzy postanowili jednak odwołać prolog.

Adam Małysz legenda polskiego sportu oraz wytrawny pilot Rafał Marton kontynuują rajdową karierę, stąd nie mogło ich zabraknąć w jednej z najważniejszych imprez cross-country w naszym kraju – Baja Carpathia Master Race, która rozpoczęła się dziś w Stalowej Woli i potrwa do niedzieli.

Załoga Adam Małysz i Rafał Marton uczestniczyła w starcie honorowym, ale niestety nie mogła pierwszego dnia wziąć udziału w rywalizacji. Zaplanowany prolog został przerwany po dachowaniu auta Erika Kordy i Petera Czegledi. W sobotę zaplanowane jest prawdziwe ściganie – co prawda są tylko dwa odcinki specjalne, ale o łącznej długości 177 km!


Zobacz także:
BAJA CARPATHIA 2012: KRD TEAM GOTOWY DO STARTU
NA SPORTOWYCH ARENACH
BAJA CARPATHIA 2012: Z MAŁYSZEM I ŁASKAWCEM
BAJA CARPATHIA 2012: Z MAŁYSZEM I ŁASKAWCEM
MITSUBISHI WSPIERA ZESPÓŁ MAŁYSZ – MARTON
BAJA CARPATHIA 2012: ZNANI KIEROWCY NA STARCIE


W niedzielę zawodnicy mają do pokonania podobny dystans. Zajęcie czołowej lokaty nie będzie łatwe. Wśród konkurentów Adama Małysza wymienić należy Zdenka Porizka, Karoly Fazekasa, Włodzimierza Grajka czy Miroslava Zapletala.

Choć od tego ostatniego ekipa Adama Małysza wynajmuje rajdowe Mitsubishi L200, jednak na odcinkach specjalnych nie można liczyć na pobłażliwość konkurenta.

– Przed rajdem trenowaliśmy m.in. na poligonach w Żaganiu i Drawsku Pomorskim, dzięki czemu udało nam się przetestować samochód. Dla mnie każdy kilometr jest bardzo ważny, pozwala nabierać potrzebnego doświadczenia. Mamy nadzieję, że uda nam się czysto przejechać rajd, bez przykrych przygód – powiedział Adam Małysz.

Baja Carpathia Master Race rozgrywany jest na 5 odcinkach specjalnych o łącznej długości 357,8 km. Impreza jest 2. eliminacją Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 1. rundą Rajdowego Pucharu Polski Cross-Country, 3. rundą rozgrywek FIA CEZ Cross-Country-Trophy, rundą mistrzostw Czech, Węgier oraz pucharu Słowacji. W ramach rajdu na zbliżonej trasie rywalizują również amatorzy (Master Race).

A jak wyglądał wypadek? Możemy dowiedzieć się od innej uczestniczki – Klaudii Podkalickiej.

Zobacz w originale: www.youtube.com