BARBÓRKA CIESZYŃSKA 2011: MÓWIĄ PRZED STARTEM

W sobotę, 19 listopada wystartuje 37. edycja Rajdu Cieszyńskiej Barbórki. W tym sezonie stanowi 10 i zarazem ostatnią rundą Rajdowego Pucharu Polski. Trasa rajdu liczy dziewięć odcinków specjalnych – trzy pętle po trzy OS-y (Kubalonka, Dobka, Górki). Łącznie zawodnicy przejadą 183 kilometry, w tym 74,7 km prób.

Dyrektorem rajdu jest Andrzej Szkuta, wicedyrektorami: Bogdan Szkuta (ds. sportu), Dominik Ochojski oraz Ireneusz Korzonek (ds. zabezpieczenia), Andrzej Ciosk (ds. trasy), Andrzej Stebel (ds. sędziów), Bożena Cholewa (ds. organizacyjnych), zaś za kontakty z zawodnikami odpowiedzialny jest Marek Jaczewski.

Oto co mówią przed startem:

Jarosław Szeja (Automobilklub Polski, zwycięzca Rajdu Wisły): Bardzo cieszę się, że po udanym powrocie do ścigania, czyli wygranej w tegorocznym Rajdzie Wisły udało nam się zgromadzić niezbędny budżet na ten start. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że pojedziemy po domowych trasach, w końcu bazą rajdu w tym roku jest w nasze rodzinne miasto Ustroń. Liczę, więc na gorący doping ze strony lokalnych kibiców. Trasa w zasadzie przypomina poprzednie edycje Rajdu Wisły, a więc jest bardzo trudna, do tego trzeba podkreślić sporą różnicę wzniesień. Jak to zwykle na „Cieszyńskiej Barbórce” bywa można spodziewać się bardzo różnych warunków atmosferycznych, dlatego trudno będzie dobrać opony. Nie liczę tutaj na zwycięstwo, ale na pewno zrobię wiele, aby pojechać szybko i zdobyć jak najlepszą lokatę. Za wsparcie tego startu dziękujemy bardzo firmom: GK FORGE, WESOB, CUKIERNIE „U JANECZKI” oraz MOTO-TECH.

Sławomir Ogryzek: Po przerwie w startach spowodowanej sprawami zawodowymi oraz nie najlepszym występem podczas rund RPP rozgrywanych w ramach 21. Rajdu Dolnośląskiego, wracam do rajdowego ściągania. Przed nami ostatnia eliminacja tegorocznego Rajdowego Pucharu Polski – 37. Rajd Barbórka Cieszyńska. Wystartujemy w nowym składzie. Gościnnie zaprosiłem na prawy fotel – Irka Pleskota, który dzięki swojemu dużemu doświadczeniu pomoże mi w powrocie na rajdowe trasy. Mamy w 100 procentach odbudowany samochód, dzięki pełnemu zaangażowaniu ekipy www.fightersglory.com. W przed rajdowy czwartek w okolicach Ustronia testowaliśmy z Irkiem wspólne Citroëna C2 R2 Max – by jak najwięcej czasu poświęcić na ustawienie samochodu i dobrze przygotować się do startu. Wsparcia podczas startu w 10. rundzie RPP udzielą nam firmy: ROS-SWEET Fruits and Nuts – www.orzechy.pl oraz ROS-SWEET Transport. Patronat medialny nad załogą objęła TVP Rzeszów.

Ireneusz Pleskot: Przyjąłem zaproszenie Sławka do wspólnego startu. Śledząc jego karierę i fakt, że jest to jego pierwszy prawie pełny sezon w RPP – myślę, że ma duży potencjał. Nasz start traktuję, jako kolejne doświadczenie w swojej rajdowej karierze. Chcę przekazać Sławkowi jak najwięcej informacji – liczę, że wniosę cenne uwagi do jego opisu trasy oraz wprowadzę dobrą atmosferę w rajdówce. Nadrzędnym celem startu będzie dojechanie do mety.

Mateusz Kubat: Przed nami ostatnia runda RPP – Rajd Barbórki Cieszyńskiej. Start w tym rajdzie poświęcamy na jeszcze lepsze poznanie hondy przed zbliżającym się sezonem 2012, gdyż sytuacja punktowa w naszym przypadku już raczej nie ulegnie wielkiej zmianie. Odcinki zapowiadają się bardzo ciekawie. Jak to często bywa podczas tej eliminacji, zmienne warunki powodują, że zawody zapowiadają się wymagająco. Kluczowy będzie odpowiedni wybór opon. Dla mnie najważniejsze w tym momencie są kolejne przejechane kilometry. Dlatego mam nadzieje, że w sobotę wieczór przekroczymy rampę z napisem meta. Zapraszamy do kibicowania. Partnerami naszej załogi są: MEBLUX – piotrowski.com.pl, Kaps, Montval, FHU- DONNER, Mac Soft, Krakowskie Centrum Nieruchomości M2, Igloo, Koop Live Marketing oraz Qubat Obuwie. Zdjęcia wykonuje Zbigniew Bury.