RAJD NADWIŚLAŃSKI 2024: 50 ZAŁÓG NA STARCIE!

50 załóg znalazło się na listach zgłoszeń do Rajdu Nadwiślańskiego, który w tym sezonie jest 2 rundą RSMP, a także Millers Oils HRSMP.

Na starcie imprezy, która w połowie maja zostanie rozegrana na trasach zlokalizowanych wokół Puław stanie cała czołówka krajowego czempionatu z ubiegłego sezonu. Aktualni mistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej Grzegorz Grzyb i Adam Binięda pojadą w Rajdzie Nadwiślańskim Skodą Fabia Rally2 Evo. Na pokładzie takiego samego samochodu zameldują się na rampie startowej Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski. Ta para w sezonie 2023 wywalczyła tytuł wicemistrzowski.


Zobacz także:

RAJD MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: SUKCES RATAJCZYKA I SZCZŚNIAKA
 

RAJDY


 

W Puławach zobaczymy też trzecią ekipę ubiegłej rywalizacji, Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota w Fordzie Fiesta Rally2. Łącznie na odcinkach Rajdu Nadwiślańskiego pojawi się 9 aut najwyższej klasy (Klasa 2).

Spośród załóg zgłoszonych do Rajdu Nadwiślańskiego 16 ekip znalazło się na liście Millers Oils Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Druga runda rywalizacji tego cyklu to kolejna gratka dla fanów rajdów sprzed lat a także dla tych, którzy chcieliby poczuć smak motoryzacji z XX wieku.

Na starcie w Puławach pojawią się między innymi takie perełki i legendy jak Audi Quattro S1 Grzegorza Olchawskiego i Przemysława Boska czy Lancia Delta HF Integrale Adama Kacprzyka i Jerzego Romańczyka. Te cudowne legendarne samochody będzie można podglądać także w strefie serwisowej. W tym roku będzie ona zlokalizowana na terenie Hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Lubelskiej 59 w Puławach.

Rajd Nadwiślański odbędzie się w dniach 18-19 maja 2024. Łącznie zawodnicy będą mieli do pokonania 10 odcinków specjalnych.