BMW I MINI: NOWY PRODUKT – COMFORT LEASE

P90089711

BMW Comfort Lease to nowy produkt leasingowy oferowany w Polsce bezpośrednio przez BMW Group. Jest to typowy leasing operacyjny.

Na podstawie zakładanego umownego okresu użytkowania, deklarowanej średniorocznej wartości przebiegu, oraz poziomu wyposażenia dodatkowego i akcesoriów określana jest wartość końcowa samochodu. Kwota ta stanowi umowną wartość pojazdu po zakończeniu kontraktu leasingowego, która gwarantowana jest przez BMW Financial Services Polska. Produkt dostępny jest także dla fanów marki MINI pod nazwą MINI Comfort Lease.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Dzięki unikatowej na rynku konstrukcji opartej na wysokiej gwarantowanej wartości końcowej jesteśmy w stanie zaproponować przedsiębiorcom bardzo atrakcyjne raty miesięczne – mówi Krzysztof Zaremski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BMW Financial Services Polska. Taki produkt sprawia, że samochody BMW lub MINI mogą okazać się w zasięgu ręki dla kogoś, kto wcześniej nie brał ich pod uwagę. Klienci, którzy planowali określony budżet miesięczny na finansowanie samochodu, teraz mogą korzystać z niego z większym komfortem finansowym lub pozwolić sobie na większy i jeszcze lepiej wyposażony pojazd. Rata w tym produkcie może być znacznie niższa niż w standardowym leasingu – ze spłatą samochodu niemal do końca i wykupem po okresie użytkowania.

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BMW Financial Services Polska podkreśla przy tym jakość i kompleksowość nowej oferty:

– Firmom kupującym samochody klasy Premium oferujemy finansowanie Premium: szybkie, proste, elastyczne, z transparentnie pokazanymi kosztami, a przede wszystkim bezpieczne. Dobre produkty finansowe rozpoznaje się dopiero wtedy, gdy coś się wydarza w trakcie trwania kontraktu – zwłaszcza w sytuacji przedwczesnego zakończenia, zmiany umowy czy likwidacji szkody – dodaje Krzysztof Zaremski.

Klient doceni prawdziwą opiekę spod znaku BMW Group właśnie, gdy oprócz komfortu finansowego zapewnione są wygodne i przejrzyste procedury postępowania na każdym możliwym etapie „życia” kontraktu leasingowego.

Comfort Lease jest dedykowany przede wszystkim przedsiębiorcom świadomie decydującym o własnych potrzebach, znającym swoje indywidualne preferencje, ceniącym sobie komfort i wygodę. Tym, którzy regularnie wymieniają użytkowane przez siebie samochody i chcą zminimalizować miesięczne koszty ich finansowania, a nie są zainteresowani wykupem pojazdu i jego odsprzedażą na własną rękę. Po zakończeniu umowy klient może zwrócić auto wybierając nowe w ramach kolejnego kontraktu BMW Comfort Lease lub MINI Comfort Lease. To rozwiązanie łączy zalety podatkowe leasingu operacyjnego z niskim obciążeniem miesięcznym. Nowy produkt cechuje wyjątkowa elastyczność – dotyczy on wszystkich nowych samochodów z oferty BMW Group Polska, daje wiele możliwości dotyczących okresu finansowania oraz doboru najwłaściwszych przebiegów.

Produkt oferuje BMW Financial Services Polska, powołana dokładnie rok temu dedykowana spółka, będąca częścią BMW Group. Spółka oferuje klientom w Polsce kredyty, leasing i ubezpieczenia komunikacyjne. Ich sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sieci autoryzowanych salonów dealerskich BMW, MINI i BMW Motorrad.

– Pierwszy rok naszej działalności pokazał, że przyjęcie takiego modelu to dobre rozwiązanie – twierdzi Ireneusz Nogalski, Prezes BMW Financial Services Polska. Ścisła, sprawna współpraca BMW Financial Services Polska z dealerami zapewnia szybką, wygodną, stojącą na najwyższym poziomie obsługę przy zawieraniu, w trakcie trwania oraz po zakończeniu kontraktu finansowego. Cała operacja związana z wyborem formy finansowania, ubezpieczeniem i wydaniem pojazdu skraca się nawet do kilku godzin.

Wszyscy dealerzy BMW i MINI w Polsce podjęli współpracę w tym kształcie przed rokiem, zaraz po oficjalnym starcie działalności operacyjnej spółki, oferując swoim klientom rozwiązania finansowe i ubezpieczeniowe spod znaku BMW Group. Ścisła integracja procesów operacyjnych pozwoliła skrócić i usprawnić obsługę klientów już w pierwszych miesiącach działalności.

Oferta BMW Financial Services Polska jest oparta na doświadczeniach z innych rynków. Produkty oferowane w Polsce zmierzają do tego, by korzystanie z samochodów BMW i MINI było jak najbardziej komfortowe. BMW Comfort Lease sprawia, że pojazdy ze stajni BMW Group stają się bardziej dostępne.