BMW: MAJOWY CLASSIC WEEKEND TYM RAZEM Z ROLLS – ROYCE

BM 9_123863

BMW Group Classic oraz Grand Hotel Villa d’Este przygotowują kolejny Classic Weekend nad jeziorem Como. W tej imprezie o ogromnych tradycjach motywem przewodnim będzie 110. rocznica marki Rolls-Royce.

Historyczne samochody ekskluzywnej marki należą do gwiazd każdej imprezy poświęconej klasycznym pojazdom. Podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2014 te wspaniałe auta- ambasadorowie brytyjskiego imperium motoryzacyjnego w wyjątkowy sposób staną w centrum uwagi.


Zobacz także:
HISTORIA – OLDTIMERS
TURYSTYKA


110. rocznica marki Rolls-Royce będzie celebrowana w dniach 23-25 maja 2014 jako część tradycyjnego Classic Weekend. W grudniu 1904 r. firma – założona dopiero co, w kilka miesięcy wcześniej – zadebiutowała, wystawiając swe samochody na paryskim salonie samochodowym pod marką, która do dziś pozostaje globalnie synonimem luksusu.

Już od 85 lat tereny parkowe otaczające Grand Hotel Villa d’Este w Cernobbio w północnych Włoszech są miejscem prezentacji motoryzacyjnych dzieł sztuki. Podziwia je nieodmiennie zachwycona publiczność, a jury składające się z najwyższej klasy ekspertów ocenia ich walory artystyczne. W konkursie piękności 2014, na który BMW Group Classic oraz Grand Hotel Villa d’Este zapraszają wszystkich miłośników historycznych samochodów i motocykli, weźmie udział około 50 starannie wyselekcjonowanych samochodów. Równolegle, jak zwykle, przyznana zostanie nagroda dla najlepszego designu Concorso d’Eleganza. Po raz drugi rozegrany zostanie również konkurs BMW Group – o Nagrodę Młodych (Young People Award) dla historycznych pojazdów. Jest to specjalne wyróżnienie, odzwierciedlające stale rosnący entuzjazm młodszych generacji wobec klasycznych samochodów i motocykli.

Od 2011 r. stałym punktem Concorso d’Eleganza Villa d’Este jest Concorso di Motociclette. Eskortowany przez lokalnych policjantów, konwój klasycznych dwukołowców przejeżdża w sobotę z Como do Cernobbio, zatrzymując się na krótki postój przy Paradzie Aut Historycznych w Villa d’Este, po czym wyrusza do swego celu, którym jest park sąsiedniego Villa Erba. Tu ma miejsce wystawa szczególnie cennych i ważnych z punktu widzenia historii motocykli. W zeszłym roku wystawa odbywała się pod egidą 90. rocznicy BMW Motorrad, z okazji której zaprezentowano konstrukcje będące kamieniami milowymi w historii marki – ukazane w kontekście swych czasów i swych ówczesnych rywali. W tym roku specjalny pokaz skupi się na absolutnie wyjątkowych i niepowtarzalnych, powstałych jednostkowo motocyklach typu custom.

Program pokazów okołokonkursowych będzie bogatszy niż kiedykolwiek. Wieczorem pierwszego dnia imprezy park Villa Erba zmieni się w jedyny w swoim rodzaju kinoteatr pod gołym niebem. Wstęp będzie wolny dla widzów, którzy będą mieć możliwość cieszyć oczy hollywoodzkim remake’iem klasycznego filmu „Wielki Gatsby” na wielkim ekranie – w roli głównej wystąpił Leonardo di Caprio. Duch ryczących lat 20. będzie dostrzegalny także w innych, licznych imprezach odbywających się przy okazji Konkursu. Parady pojazdów historycznych w sobotę i niedzielę będą na przykład współprowadzone przez modelki i modeli ubranych w stylu epoki, ale i gości honorowych w Villa Visconti obowiązywać będzie podczas wieczornego rautu temat z „Wielkiego Gatsby’ego’.

W rotundzie Villa Erba zorganizowana zostanie wspaniała wystawa poświęcona Spirit of Ecstasy, uskrzydlonej figurce wieńczącej chłodnice wszystkich modeli Rolls-Royce’a od 1911 r., która niemal natychmiast stała się znanym na całym świecie symbolem brytyjskiej motoryzacyjnej arystokracji. Concorso d’Eleganza 2014 na wiele sposobów celebrować będzie 110. rocznicę marki Rolls-Royce, a jednym z nich będzie prezentacja wyselekcjonowanych rarytasów z historii marki. Wystawiane automobile pochodzić będą z najróżniejszych epok, ale każdy na swój sposób ukazywać będzie „dążenie do perfekcji”, które założyciele firmy, Charles Rolls i Henry Royce uczynili mottem swego działania.

Concorso d’Eleganza odbywa się w północnowłoskim miasteczku Cernobbio nad jeziorem Como od 1929 r. Od 1999 r. ta historyczna impreza motoryzacyjna objęta jest patronatem BMW Group. Corocznie park otaczający Grand Hotel Villa d’Este oraz sąsiedniej Villa Erba zmieniają się w scenę prezentującą motoryzacyjne klasyki o wyjątkowym znaczeniu, a także dla aut koncepcyjnych i projektów, które wywarły wpływ na stylistykę motoryzacyjną w różnych epokach.

Wszystkie te świadectwa tradycji i historii oraz przyszłości stanowią o globalnej wyjątkowości Concorso d’Eleganza Villa d’Este. W tym roku BMW Group po raz 10. wystąpi w roli organizatora tego ekskluzywnego przedstawienia na malowniczym tle jeziora Como.

Poza wspaniałymi pokazami ocenianymi przez jury i publiczność, wśród najważniejszych punktów imprezy określanej mianem Classic Weekend nad jeziorem Como będzie program organizowany przez BMW Group, który niezmiennie zachwyca uczestników Konkursu oraz gości Dni Otwartych w Villa Erba.