BMW WELT: REKORDOWA LICZBA GOŚCI I TURYSTÓW

BMW_cos tam 1

Rekordowa liczba 2,93 mln gości przewinęła się w roku 2013 przez BMW Welt – więcej niż kiedykolwiek dotąd. Od chwili otwarcia obiektu w roku 2007, BMW Welt jest jedną z największych atrakcji Bawarii.

Rekordy obwieściły również BMW Welt Event Forum i Dział Wydawania Aut. Ukoronowaniem ich sukcesów był szereg prestiżowych nagród: BMW Welt zostało uznane za „Najbardziej designerską lokalizację dla imprez” Niemiec 2013, a Szef Kuchni i jego zespół w restauracji „EssZimmer” BMW Welt zdobyli gwiazdkę Michelina i 18 punktów w przewodniku Gault Millau dla „Świetnie Karmiącej Restauracji”.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Liczba 2,93 miliona gości to wzrost o niemal 20 proc. wobec poprzedniego roku (2012 r.: 2,45 mln). Ok. 60 proc. z nich pochodzi z Niemiec, a pozostali z całego świata, przede wszystkim z USA, Rosji i Azji, dalej z krajów sąsiadujących, jak Austria i Włochy. Niemal 40 proc. gości odwiedziło BMW Welt więcej niż raz. Łącznie od powstania kompleksu w 2007 r., BMW Welt odwiedziło przeszło 14 mln gości.

Z całego świata ściągają do BMW Welt klienci, by odebrać swe nowe auto. W roku 2013 łącznie 21 500 nabywców zdecydowało się na odbiór swoich samochodów w BMW Welt – to najwyższy wynik w historii. W dodatku prawie 3000 z nich co najmniej po raz drugi! Ok. 10 proc. spośród tych klientów pochodzi z USA. Ale poza tymi rekordami były jeszcze dwa powody do świętowania roku 2013.: w lipcu 2013 BMW powitało 100-tysięcznego klienta odbierającego nabyte przez siebie auto w BMW Welt od otwarcia Centrum w 2007 r., a w listopadzie wydano tu pierwszy w pełni elektryczny samochód marki BMW: i3.

BMW_cos tam 2

Różnorodny program imprez i celebryci

Przeszło 40 imprez markowych, obecność międzynarodowych gwiazd i zróżnicowany program rodzinny to również powody, dla których do BMW Welt ściągają tłumy gości. Przykłady? Konkurs BMW Welt Jazz Award świętował tu już 5. rocznicę, zapewniając gościom wiele koncertów porankowych – oraz Wielki Finał. Tu w Monachijskim Festiwalu Filmów i Widowisk Kryminalnych wzięła udział po raz pierwszy aktorka telewizyjna Andrea Sawatzki, tu poprowadził premierę swej najnowszej powieści bestsellerowy pisarz norweski Jo Nesbø. W czerwcu dwukrotny zdobywca nagrody Grammy, Frank Ocean, właśnie w BMW Welt rozpoczął oficjalnie swoje światowe tournée, a zespół „The Overtones” otworzył monachijski festiwal „Long Night of Music”, gromadząc w BMW Welt tłum 1500 widzów.

Festiwal „The MINI Club Series – Good To See You” zaś ściągnął do BMW Welt najbardziej rozchwytywanych DJ-ów krajowej i międzynarodowej sceny clubbingowej, w tym takie sławy jak duński DJ i producent Trentemoller czy legenda techno – Westbam. Najbardziej tłumnym okazał się lipcowy weekend „Two Wheeler Days”, na który zjechało się 35 000 gości. Wspaniałe było również zakończenie roku: sylwestrowa noc 2013-2014 pod hasłem „Night of Colours” zgromadziła przeszło 3000 gości.

BMW_cos tam 3

Rekordem zamknęło rok 2013 także Event Forum, w którym na 444 zewnętrznych imprezach zjawiło się ponad 48 000 gości. Wśród imprez warto wspomnieć 12. edycję konkursu Bavarian Sports’ Award, finał konkursu Munich Film Festival CineMerit Award, gala konkursu Eckart Witzigmann czy Międzynarodowy Kongres Kardiologiczny. BMW Welt triumfowało w rywalizacji takich miejsc, zdobywając nagrodę w konkursie „2013 Location Awards” za Najbardziej designerską lokalizację dla imprez”.

Wiosną 2013 r. BMW Welt i partner gastronomiczny Feinkost Käfer otwarli ekskluzywną restaurację „EssZimmer”. Już w 8 miesięcy później Bobby Bräuer i jego team zdobyli gwiazdkę Michelina oraz 18 punktów Gault Millau. Ten renomowany przewodnik opisuje „EssZimmer” jako „najnowszą, najbardziej spektakularną z ekskluzywnych restauracji w stolicy Bawarii”, zaś samego Szefa Kuchni jako „dar od bogów dla społeczności smakoszy”. W przewodniku „Atlas Łakomczuchów Aral” („SchlemmerAtlas”) Szef Bräuer jest przedstawiany jako „wschodząca gwiazda roku”. Restauracja „Bavarie” znalazła się w Gault Millau – z 14 punktami.