BP: PRZEKAŻ PUNKTY PAYBACK – POMÓŻ DZIECIOM

BP_7885

Od wielu lat klienci BP punktami PAYBACK wspierają Pajacyka, od maja będą je mogli przekazywać również na Akademię Przyszłości.

Nie wszystkie dzieci mają w życiu łatwy start – trudności w szkole, niepowodzenia, brak wsparcia i miłości, czasem po prostu brak pieniędzy. Można to jednak zmienić!


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


BP jako pierwsza firma paliwowa połączyła program marketingowy z elementem charytatywnym. To był rok 2000, a projektem, na który klienci mogli przekazywać punkty z programu lojalnościowego był Pajacyk, projekt Polskiej Akcji Humanitarnej mający na celu pomoc niedożywionym dzieciom.

Przez 15 lat wraz ze swoimi klientami BP ufundowała około 1,5 miliona obiadów.

– Dziś już niemal każdy program lojalnościowy zawiera element społeczny. Jesteśmy dumni, że udało nam się upowszechnić model dobrej współpracy biznesu i organizacji pozarządowej. Bo okazało się to wielkim sukcesem – dla Pajacyka i dzieci, którym pomaga, ale też dla naszych klientów, którzy mogą wspólnie, na wielką skalę, pomagać niedożywionym dzieciom. Mam nadzieję, że równie hojni będą dla uczniów z Akademii Przyszłości – mówi Dorota Adamska, PR Manager BP Europa SE, Oddział w Polsce.

Stowarzyszenie WIOSNA, które prowadzi projekty Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości, to jeden z partnerów społecznych BP. Współpraca rozpoczęła się w roku 2007 wsparciem finansowym dla Akademii – programu dedykowanego dzieciom doświadczającym ciągłych porażek szkolnych. Dzięki strategicznemu partnerstwu z BP, Stowarzyszenie WIOSNA mogło stabilnie rozwijać Akademię, obejmując opieką coraz większą liczbę dzieci – w 2007 roku było ich 342, obecnie aż 1800.

Ale współpraca BP z Akademią ma nie tylko wymiar finansowy. Co roku, z okazji Dnia Dziecka, pracownicy firmy organizują event dla uczniów Akademii, w ramach którego goszczą ich w krakowskiej siedzibie. Podczas takiej wizyty odbywa się m.in. happening „Fotel Prezesa”, w trakcie którego każdy uczeń może usiąść w fotelu szefa firmy. To pozwala dzieciom oswoić się z myślą o przyszłości i pokazuje, że każde z nich ma prawo do tego, żeby w przyszłości osiągnąć sukces.

– Organizując takie akcje, a teraz również przekazując punkty na Akademię Przyszłości, możemy pomóc dzieciom przejść od porażki w szkole do sukcesu w życiu, pomóc im uwierzyć, że i one mają prawo do sukcesu – kończy Adamska.