BRIDGESTONE PARTNEREM SOBIESŁAW ZASADA CENTRUM

bridge-cent1

Bridgestone, producent ogumienia, rozpoczął współpracę z Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach pod Poznaniem.

Jako Partner Techniczny wyposaży wszystkie pojazdy w opony swojej marki, przeszkoli instruktorów Centrum, a także będzie wspierał imprezy szkoleniowe organizowane na obiekcie.


Zobacz także:

OPONY

BEZPIECZEŃSTWO


 

Sobiesław Zasada Centrum to jeden z najnowocześniejszych ośrodków doskonalenia techniki jazdy w Europie. Dzięki bogatej infrastrukturze technicznej i zaawansowanym programom szkoleniowym, co roku aż 10 000 kursantów, rozwija swoje umiejętności prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach drogowych.

Ośrodek dysponuje między innymi: nawadnianymi płytami poślizgowymi, systemami mechanicznych przeszkód, profesjonalnym szarpakiem z kurtynami wodnymi oraz torem do nauki jazdy w terenie. Ponadto oferuje szkolenia w symulatorze dla kierowców ciężarówek oraz flotę kilkudziesięciu samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli. Kadra szkoleniowa ośrodka to najlepsi instruktorzy w Polsce, a przy okazji czynni zawodnicy znani z tras rajdowych i torów wyścigowych.

Kursy praktyczne na torze to również doskonała okazja do uświadomienia kierowcom, jak wielki wpływ na ich bezpieczeństwo mają opony i ich eksploatacja. Dlatego też firma Bridgestone, która aktywnie angażuje się w kampanie podnoszące poziom bezpieczeństwa na drogach, zdecydowała się połączyć siły z Sobiesław Zasada Centrum.

– Bridgestone od lat działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, dlatego chętnie uczestniczy w projektach edukacyjnych skierowanych do kierowców – zarówno o globalnym, jak też lokalnym zasięgu. Współpraca z najlepszymi instruktorami z Bednar pozwoli nam wspólnie podnosić kwalifikacje kierowców oraz zwiększać ich świadomość, na temat tego, jak wielki wpływ na bezpieczeństwo ma stan techniczny opon – powiedział Przemysław Zakrzewski, Marketing Manager Bridgestone.

Obok wyposażenia pojazdów w wysokiej jakości opony, na których prowadzone będą szkolenia, Bridgestone podzieli się swoją wiedzą na temat ich prawidłowej eksploatacji. Poza szkoleniami, firma będzie również wspierała eventy i imprezy motorowe organizowane w Bednarach – w tym cykl amatorskich imprez rajdowych Power Stage Bednary.