CAR OF THE YEAR 2022: CUPRA BORN W FINAŁOWEJ SIÓDEMCE

CUPRA Born, pierwszy w 100% elektryczny samochód marki, znalazł się na krótkiej liście samochodów nominowanych do nagrody Car of the Year 2022.

To drugie z rzędu wyróżnienie w trzyletniej historii hiszpańskiej marki. W zeszłym roku wśród 7 najlepszych samochodów znalazła się CUPRA Formentor. Zwycięzcę tegorocznego zestawienia poznamy w lutym.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


Born, pierwszy bezemisyjny samochód CUPRY, jest początkiem nowej ery dla hiszpańskiej marki. Jego potencjał został dostrzeżony także przez jury konkursu Car of the Year 2022. Model znalazł się w finałowej siódemce wśród samochodów, które zawalczą o jedną z najważniejszych nagród motoryzacyjnych w Europie. Samochód roku 2022 zostanie wybrany przez jury, w skład którego wchodzi 61 dziennikarzy motoryzacyjnych, reprezentujących 23 kraje europejskie.

W zaledwie trzyletniej historii marki, po raz drugi znaleźliśmy się w pierwszej siódemce nominowanych do Car of the Year. To dowodzi, że miejsce CUPRY jest wśród najlepszych samochodów w Europie – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRA.

Born to nowe spojrzenie na zelektryfikowaną gamę marki, która obejmuje sześć hybrydowych wersji plug-in: CUPRA Leon, CUPRA Leon Sportstourer i CUPRA Formentor, dostępnych w dwóch wersjach silnikowych.

CUPRA Born udowadnia, że napęd elektryczny i sportowe osiągi idealnie do siebie pasują, a samochody elektryczne także mogą zapewnić najwyższe emocje z jazdy. Najnowszy model pomoże podwoić sprzedaż do 2022 roku i zwiększyć udział CUPRY do jednej trzeciej całkowitej sprzedaży firmy, jednocześnie wzmacniając globalną obecność marki i inspirując świat z Barcelony – dodaje Griffiths.

Samochód posiada zaawansowany zelektryfikowany układ napędowy. Dzięki pakietowi wydajności e-Boost maksymalna moc silnika wynosi 231 KM, a akumulator o pojemności o 77 kW zapewnia zasięg około 540 km bezemisyjnej jazdy na jednym ładowaniu.

CUPRA Born to model o prawdziwie sportowym charakterze. Dzięki progresywnemu układowi kierowniczemu i adaptacyjnemu zawieszeniu, jazda staje się jeszcze bardziej dynamiczna i emocjonująca.

W projektowaniu modelu wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu, m.in. fotele kubełkowe wykonane z przędzy SEAQUAL Yarn, powstałej z przetworzonych morskich tworzyw sztucznych.

Najlepszy samochód 2022 roku poznamy 28 lutego.