CARSHARING: KONIEC DZIAŁALNOŚCI INNOGY GO! W POLSCE

Wypożyczalnia elektrycznych samochodów na minuty innogy go! kończy działalność w Polsce połowie marca. Pojazdy będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy.

Firma ogłasza partnerstwo na rzecz rozwoju elektromobilności z Traficar.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Wypożyczalnia została uruchomiona w kwietniu 2019 roku przez firmę innogy Polska. Ideą projektu było m.in. promowanie ekologicznego transportu w ruchu miejskim oraz poszerzanie świadomości na temat elektromobilności i ekonomii współdzielenia. Stworzono flotęsamochodów elektrycznych – łącznie było to 500 aut BMW i3. Podczas funkcjonowania użytkownicy przejechali ponad 7 mln km, dzięki czemu ograniczono emisję dwutlenku węgla o prawie 1000 ton.

W usłudze zarejestrowało się ponad 100 000 osób. Innogy go! działa na terenie Warszawy, a w okresie od września do listopada 2020 można było korzystać z niego również testowo w Zakopanem.

– Obserwujemy obecnie rozwój rynku elektromobilności i zaangażowanie miast w niskoemisyjny transport. Niebagatelny wpływ na nasz rodzimy rynek miał projekt innogy go! Nowatorska usługa w postaci elektrycznego carsharingu przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznych środków lokomocji. Niestety na przełomie ostatnich miesięcy rynek motoryzacyjny i flotowy w naszym kraju wyraźnie odczuł skutki pandemii koronawirusa. Wyniki w branży wynajmu aut w ostatnich trzech kwartałach znacząco spadły ze względu na ograniczone możliwości i potrzeby przemieszczania się. Uniemożliwiło to dalszy rozwój naszego innowacyjnego projektu i realizację założeń, dlatego też podjęliśmy decyzję o jego zakończeniu – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility z innogy Polska.

Partnerstwo z Traficar

Liczba aut dostępnych w aplikacji innogy go! będzie stopniowo malała – mniej więcej w połowie marca nie będą już dostępne żadne samochody do wypożyczenia. Nie oznacza to jednak końca funkcjonowania aplikacji. Zarejestrowani użytkownicy innogy go! będą mogli logować się do aplikacji maksymalnie do drugiej połowy czerwca br.

Innogy go! podpisało z firmą Traficar list intencyjny o wzajemnym partnerstwie na rynku elektrycznej mobilności współdzielonej. Szczegóły współpracy są aktualnie przedmiotem ustaleń. Firma planuje m.in. udostępnienie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych zasilanej zieloną energią, podzielenie się operacyjnym know- how związanym z dwuletnią działalnością na rynku oraz możliwość wykorzystania funkcjonalności aplikacji.

Traficar będzie nadal rozwijać flotę współdzielonych samochodów elektrycznych w Warszawie.