CES 2014: SPARK SRT_O1E-RENAULT – NOWY BOLID FORMUŁY E

Renault 1_53203

Spark SRT_01E-Renault, w stu procentach elektryczny bolid, został po raz pierwszy publicznie zaprezentowany podczas Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej CES w Las Vegas.

Po premierze bolidu we wrześniu ubiegłego roku podczas salonu samochodowego IAA 2013 we Frankfurcie i po przeprowadzeniu pierwszych testów na torze w la Ferté Gaucher (Francja), kolejnym krokiem był oficjalny przejazd.


Zobacz także:
CES 2014
SPORT


To właśnie w Las Vegas, podczas targów Consumer Electronics Show, elektryczny bolid Spark Renault SRT_01E odbył pierwsze otwarte testy. Spark Renault, kierowany przez Lucasa di Grassi, przejechał położonymi w samym sercu miasta ulicami Las Vegas Strip i Mandalay Bay.

Renault 2_53204

Ta pierwsza jazda pokazuje, że wizja mistrzostw świata w 100 proc. elektrycznych bolidów staje się rzeczywistością, również dzięki wkładowi technicznemu Renault, które odnosi sukcesy konstrukcyjne zarówno w sportach motorowych, jak i w opracowywaniu samochodów elektrycznych.

– Wszyscy pracownicy Renault są niesłychanie dumni, że mogli zaprezentować w 100 proc. elektryczny bolid Spark-Renault przed publicznością Las Vegas, która wysoko ceni wszelkie nowości technologiczne. Wszyscy partnerzy techniczni projektu wykonali w ciągu tych miesięcy fantastyczną robotę i samochód spełnia bardzo wysokie standardy marki Renault, obowiązujące w wyścigach. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyniku, ale naszych inżynierów czeka wciąż jeszcze dużo pracy. Będą nadal ściśle współpracować z inżynierami z firm Spark, Dallara, McLaren, Williams i Michelin, aby jeszcze bardziej ulepszyć SRT_01E Spark-Renault
i zaoferować stajniom wyścigowym niezawodny, w 100% elektryczny bolid już od pierwszego dnia mistrzostw –
powiedział Patrice Ratti, dyrektor generalny Renault Sport Technologies.

Renault 3_53221