CES 2020: WIZJA MOBILNOŚCI GRUPY BMW W LAS VEGAS

Jak w przyszłości wyglądać będzie mobilność? – na to pytanie odpowiedziała na zakończonych targach Consumer Electronics Show (CES) 2020 w Las Vegas Grupa BMW.

Mottem tegorocznej prezentacji marki było #ChangeYourPerspective. Hasło wyraża przekonanie, że firma rozumie potrzeby i zna odpowiedź na nie.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

ECO


 

Stoisko BMW Group na targach CAS pokazało nową perspektywę, ale także namacalnie i praktycznie przybliżyło ją zwiedzającym z całego świata. Wizytówką firmy w zakresie radości z elektrycznej jazdy, zrównoważonego rozwoju i łączności w ruchu miejskim jest od siedmiu lat model i3. Pokazana wersja i3 Urban Suite dostosowuje się do indywidualnych potrzeb pasażerów.

W tym celu standardowe auto zostało z wyjątkiem fotela kierowcy i deski rozdzielczej całkowicie przeprojektowane, tak aby wnętrze miało relaksującą atmosferę przypominającą butikowy hotel. Celem było stworzenie miejsca zapewniającego pasażerom dobre samopoczucie, miejsca, w którym chce się przebywać – aby odpocząć, cieszyć się rozrywką na pokładzie albo pracować w miłej atmosferze.

Zapewnia to m.in. duży, wygodny fotel z podnóżkiem, szybkie połączenie 5G z internetem, wyświetlacz rozkładany z podsufitki oraz osobista strefa dźwięku.

Elektryczny i3 Urban Suite to także konsekwentne dążenie grupy do ekologicznej mobilności. Zastosowano w nim materiały z recyklingu, certyfikowane drewno, skórę garbowaną liśćmi drzewa oliwnego i dywaniki z materiałów nadających się do recyklingu, które zgodnie z ideą gospodarki obiegu zamkniętego można włączyć w obieg surowców.

Na potrzeby targów CES flota konwencjonalnych i3 została przebudowana w Monachium do wersji Urban Suite i wysłana do Las Vegas, gdzie poruszała się w ruchu miejskim. Specjalna aplikacja pozwalała w prosty sposób zamówić jedno z Urban Suite, które wiozła zamawiającego do wybranego celu.

W trakcie jazdy można było bezpośrednio doświadczyć innowacyjnej i zrównoważonej koncepcji mobilności, co w imponujący sposób dowodzi również, że wielkość pojazdu nie ma znaczenia dla luksusowego przemieszczania się w przyszłości.